1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pierwszy traktor na amoniak na świecie! Nie emituje spalin

Pierwszy traktor na amoniak na świecie! Nie emituje spalin

Amerykański start-up Amogy zademonstrował pierwszy w historii bezemisyjny traktor na amoniak na świecie. Udana prezentacja ciągnika o mocy 100 kW jest kamieniem milowym zmierzających do dekarbonizacji sektora transportu ciężkiego przy użyciu energii generowanej przez amoniak.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Pierwszy traktor na amoniak na świecie

​Jak działa pierwszy traktor na amoniak na świecie? Unikalny system składa się ze standardowego zbiornika do przechowywania cieczy i wysoce wydajnych modułów do krakowania (przerabiania) amoniaku. Są one zintegrowane z hybrydowym systemem ogniw paliwowych, które zapewniają stałą moc przez kilka godzin na jednym tankowaniu.

Demonstracja odbyła się 25 maja w stanie Nowy Jork:

Wysoce wydajna technologia przetwarzania amoniaku Amogy została pomyślnie zintegrowana ze standardowym ciągnikiem średniej wielkości marki John Deere.

Historyczny traktor ekologiczny

Tankowanie ciągnika ciekłym amoniakiem jest proste i przypomina tankowanie gazu lub oleju napędowego.

​- Jesteśmy podekscytowani, że po raz pierwszy w historii demonstrujemy nasze zeroemisyjne rozwiązanie oparte na amoniaku w działaniu. Amoniak jest opłacalnym paliwem o zerowej emisji dla wszystkich pojazdów ciężarowych, a zwłaszcza w rolnictwie i rolnictwie, gdzie łatwo dostępna substancja chemiczna jest używana jako nawóz od dziesięcioleci powiedział Seonghoon Woo, dyrektor generalny Amogy.

Paliwo nowej generacji pomaga obniżać emisje także w transporcie morskim i lotniczym:

Amoniak oferuje wysoką gęstość energii i istnieje wiele istniejących infrastruktur, takich jak rurociągi, terminale i metody magazynowania, w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, które wspierają taką transformacjędodaje dyrektor Amogy.

źródło: amogy.co, zdj. główne: amogy.co/Bryan Banducci/Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.