1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma z branży OZE z finansowaniem od BNP Paribas. Ponad 100 milionów na inwestycje

Polska firma z branży OZE z finansowaniem od BNP Paribas. Ponad 100 milionów na inwestycje

Polska firma z branży OZE z finansowaniem od BNP Paribas. Ponad 100 milionów na inwestycje

R.Power, jeden z liderów wielkoskalowej energetyki słonecznej w Polsce, poinformował o podpisaniu umowy kredytu z Bankiem BNP Paribas obejmującej zabezpieczenie finansowania w formule project finance dla budowy portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 32,7 MWp. Projekty, zlokalizowane w różnych regionach kraju, będą sukcesywnie oddawane do eksploatacji w trakcie 2024 roku.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Finansowane projekty zostały skomercjalizowane poprzez zawarcie umowy PPA oraz uzyskanie gwarantowanej ceny sprzedaży energii elektrycznej w organizowanych w 2021 roku przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki aukcjach OZE. Portfel farm fotowoltaicznych po wybudowaniu będzie serwisowany przez firmę Nomad Electric. Umowa finansowania między R.Power i BNP Paribas obejmuje zawrotną kwotę 106 milionów złotych.

– Tempo transformacji energetycznej w Europie nie spada. W ubiegłym roku nasze portfolio projektów fotowoltaicznych z zabezpieczonym dostępem do sieci powiększyło się o blisko 0,6 GWp, z czego największą część stanowią projekty w Polsce. Cieszymy się, że możemy być liderem zmian i oferować naszym partnerom innowacyjne rozwiązania wspierające ich zrównoważony rozwój – powiedział Tomasz Sęk, COO R.Power.

R.Power to polska firma, która realizuje projekty fotowoltaiczne zarówno nad Wisłą, jak i w Rumunii, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech.

– Finansowanie zrównoważonych aktywów, w szczególności inwestycji związanych z energią odnawialną, to jeden z kluczowych elementów naszej Strategii GObeyond na lata 2022-2025. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuacji współpracy z Grupą R.Power i powierzenia nam finansowania kolejnego projektu. Wieloletnia, oparta na wzajemny zaufaniu współpraca pozwoli nam razem zmieniać świat zgodnie z celami zielonej transformacji  – powiedział Łukasz Pobudejski, Dyrektor Zarządzający Pionu Finansowania Specjalistycznego w Banku BNP Paribas.

Źródło: informacja prasowa – R.Power

Fot. R.Power

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.