Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska fundacja pomaga afrykańskim mleczarniom

Polska fundacja pomaga afrykańskim mleczarniom

Krajowa spółdzielnia mleczarska wspomaga działalność firm z Afryki Wschodniej. Zrealizowała już ponad 30 projektów, które mają za zadanie wspomóc biznes w rozwijających się krajach. Teraz nadszedł czas na inwestycję przy afrykańskiej górze Kilimandżaro.

Reklama

Niewykorzystane możliwości

To, że w Afryce tkwi duży, a wciąż niezrealizowany potencjał gospodarczy, uświadamia sobie wielu przedsiębiorców. Mieszkańcom brakuje tylko kapitału i odpowiedniego przywództwa, aby realizować intratne biznesy. Dlatego Fundacja Polska – Afryka Wschodnia postanowiła pomagać firmom z Czarnego Kontynentu, a przede wszystkim spółdzielniom mleczarskim.

Kraje, którym udało się pomóc

Odpowiednie wsparcie ze strony stowarzyszenia otrzymały już takie kraje jak Burundi, Kenia, Rwanda, Uganda, czy Tanzania. Ta ostatnia określona została przez prezesa Fundacji Roberta Zduńczyka jako „uśpiony gigant”. Jej regiony kryją bowiem wiele możliwości biznesowych, które ciągle drzemią i nie są w pełni realizowane. 

Jak pomaga Fundacja Polska – Afryka Wschodnia?

Działająca od 2008 organizacja skupia się na bardzo konkretnych zadaniach i dostarcza produkty, które realnie pomagają powstającym firmom. Na rzecz rolników produkowane są pasze, suplementy i środki weterynaryjne dla zwierząt. Korzystając ze wsparcia Ministerstwa Spraw Zagranicznych, można było również zakupić niezbędne pojazdy do przewozu inwentarzu i towarów.

Mleczarnia Kondiki

Jednym z najciekawszych i najskuteczniej prowadzonych programów wsparcia jest ten udzielony mleczarni Kondiki. Między 2019 a 2020 rokiem udało się zmodernizować i stworzyć wydajne przedsiębiorstwo na terenie wiosek Mwika i Uru. Fundacja zadbała również o odpowiednie wsparcie specjalistyczne, gdzie rolnicy mogą uzyskać wiedzę na temat upraw i hodowli.

Wsparcie sprzedaży

Zmodernizowano nie tylko zakład, ale również sieć dystrybucji. Handel odbywa się teraz na targach, przy budynkach publicznych, czy obok dworców autobusowych. Umożliwił to zakup ciężarówek wyposażonych w lodówki i wózków sprzedażowych. Dane nie kłamią – działania okazały się bardzo skuteczne. Skup mleka w Kondiki wzrósł o 100%. Jest ono później przetwarzane na inne produkty mleczne, które trafiają do konsumentów z rynków lokalnych.

Źródło: Puls Biznesu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.