Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polskie farmy fotowoltaiczne w Enefit Green wyróżniają się wydajnością. Estońska spółka zarządza w Polsce 9 elektrowniami, planowana jest budowa kolejnych 11

farmy fotowoltaiczne w kazachstanie

Polskie farmy fotowoltaiczne w Enefit Green wyróżniają się wydajnością. Estońska spółka zarządza w Polsce 9 elektrowniami, planowana jest budowa kolejnych 11

64 GWh energii wyprodukowała w samym tylko lipcu Enefit Green, spółka zależnGrupy Eesti Energia. Wynik zbudowały przede wszystkim farmy wiatrowe w Estonii i na Litwie, ale znaczący udział osiągnęły też nowo nabyte polskie elektrownie słoneczne. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Całkowity wolumen energii elektrycznej wyprodukowanej przez spółkę odpowiada rocznemu zapotrzebowaniu ponad 21 tysięcy gospodarstw domowych. – Cieszę się, że polskie farmy fotowoltaiczne, które zakupiliśmy w czerwcu, tak szybko pokazały nam, jak potrafią być efektywne. Bardzo dobrze przedstawiają się nie tylko wyniki wytwarzania, ale i niezawodność instalacji. Także warunki słoneczne w regionie okazały się lepsze od prognozowanych – komentuje Aavo Kärmas, prezes Enefit Green. 

W Polsce działa obecnie 9 elektrowni słonecznych należących do spółki. Ich produkcja osiągnęła w lipcu pułap 1234 MWh. Na jesień zaplanowane jest oddanie do użytku kolejnych 11 farm fotowoltaicznych. Enefit Green jest właścicielem elektrowni słonecznych w Estonii i Polsce o łącznej mocy wytwórczej 26 MW. – Uważam, że energia słoneczna zostanie z nami na dobre. Spółka Enefit Green podejmuje działania w celu zwiększenia produkcji energii słonecznej i rozwoju tego sektora – deklaruje Aavo Kärmas. 

Dodajmy, że Grupa Eesti Energia chce wytwarzać do 2023 roku 45energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i alternatywnych. Aktywa spółki znajdują się w Estonii, Polsce, na Łotwie i Litwie. Enefit Green charakteryzuje się najbardziej zróżnicowanym profilem produkcji energii z OZE wśród krajów bałtyckich. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.