Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polskie rzeki czekają na naszą pomoc. Przyłącz się do Operacji Rzeka 2021

operacja rzeka

Polskie rzeki czekają na naszą pomoc. Przyłącz się do Operacji Rzeka 2021

Zbiorniki wodne, jakimi są rzeki, pełnią wiele pożytecznych funkcji. Zamieszkiwane przez różnorodne organizmy, również dla nas są źródłem życia i stanowią nieodłączny element wakacyjnego wypoczynku i ochłodzenia podczas upału. Do rzek spływa jednak wiele śmieci, które sami wytwarzamy – posprzątajmy je i przywróćmy naturze to, co dla niej pierwotne.

Reklama
1iXTJiKgdpbnQoF Jf A9kEvgn435PRM4egU48VY4ChYvxRxJ7SCDN7Sr1k8hegPY

Rzeka czeka

Amazonka, Nil i Jangcy. To trzy najdłuższe rzeki na świecie. W Polsce do czołówki należą Wisła, Odra, Warta i Bug. Rzek jest w naszym kraju o wiele więcej – Raba, Biebrza, Nida, Barycz i inne. Każda z nich zasługuje na posprzątanie jej brzegów. Do akcji Operacja Czysta Rzeka można włączyć się już teraz. Efekty takiego sprzątania podczas I edycji w 2019 roku przyniosły aż 55 ton zebranych śmieci! Ta liczba pokazuje, jak wiele mamy do zrobienia, aby oczyścić naturę z naszych odpadów.

lVNJUyQGPxxP2irDbzAsxhlbxvS8wHp6tYk9XSbwNZjmuQQLJddpd20GDTlmD6q8ZIaBg1o lzJWQh 02IfOmYH Mrn4z1 A9HGV6kgzhPvOtH iSi0dPneXd1YYuu2pw58rGwYK

Do akcji można włączyć się na różne sposoby: zorganizować sztab lokalny, zgłosić się jako wolontariusz i przyczynić się znacząco do oczyszczania rzek, wesprzeć akcję zasilając Bank Kontenerów. Warto podkreślić, że mobilizacja podczas Operacji Rzeka pozwala osiągnąć ogromne efekty, widoczne i odczuwalne przez każde żywe stworzenie. Pamiętajmy, że rzeki zamieszkiwane są przez ryby, służą jako wodopój wielu istnieniom – chrońmy naturę, wyłówmy wspólnie śmieci z rzeki.

Trzecia edycja sprzątania polskich rzek startuje z zapisami od 5 marca. Można zgłaszać różne formy członkostwa w Operacji tutaj: www.operacjarzeka.pl. Po rejestracji każdy otrzyma niezbędne informacje wraz z datą wielkiego sprzątania rzek.

Każdy, kto czuje, że sprawdzi się w roli lidera, może założyć sztab w swoim regionie, a do takiej inicjatywy mogą dołączyć wszyscy mniej i bardziej zapaleni ekolodzy. Do dzieła!

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.