Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Pompa ciepła z oszczędnością energii do 43% od firmy Columbus

Pompa ciepła z oszczędnością energii do 43% od firmy Columbus

W 2021 roku sprzedano w Polsce 80 tys. pomp ciepła, w 2022 – niemal 200 tys. Popyt na tego rodzaju urządzenia ciągle rośnie, a wraz z nim oferta produktowa. Autorskie pompy ciepła zaprojektowane z myślą o polskim klimacie wprowadziła właśnie firma Columbus Energy. Czym się wyróżniają?

Reklama

Elegancki design i wysoka jakość

Columbus Energy od lat dostarcza usługi z zakresu instalacji fotowoltaicznych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Firma stale też rozwija swoją ofertę. Od 2020 roku sprzedaje i montuje pomp ciepła i magazyny energii. 

Od końca marca 2023 roku do tej oferty dołączyła autorska pompa ciepła Columbus Pro. Powstała na bazie doświadczeń i montażu tysięcy pomp ciepła różnych producentów.

Firma informuje, że ich produkt wyróżnia się eleganckim designem, wysoką jakością wykonania i dużą efektywnością. Jej parametry zostały dostosowane do realnego zapotrzebowania energetycznego w polskich domach, co zapewnia bardzo wysoką energooszczędność, klasy A+++. Urządzenie wykorzystuje technologię inwerterową oraz EVI, które zapewniają wyższą sprawność przy niskiej temperaturze, a także wydłużoną żywotność. W pompach Columbus Pro zastosowano ekologiczne czynniki chłodnicze (R32 i R290) o doskonałych właściwościach termodynamicznych, dzięki którym urządzenie nie tylko spełnia najbardziej restrykcyjne normy środowiskowe, ale także jest wysoce ekonomiczne.

Wybór pompy ciepła często mylnie sprowadza się do samej jednostki zewnętrznej. W rzeczywistości stanowi ona tylko część całej instalacji, która obejmuje również m.in. zbiornik CWU, zbiornik buforowy, zawory, grzałki, pompy obiegowe do CO, separator zanieczyszczeń, izolację termiczną, armaturę, zewnętrzne moduły do nadzoru serwisowego czy zabezpieczenia. Dopiero odpowiedni dobór mocy, jakość komponentów całego systemu i profesjonalny montaż gwarantują komfortowe i bezobsługowe korzystanie z pompy ciepła na długie lata podkreśla Marek Król, Ekspert ds. OZE w Columbus, znany także jako “Król Pomp” z kanału YouTube.

– Dlatego przyłożyliśmy szczególną wagę do konfiguracji całej instalacji pompy ciepła Columbus PRO i doboru najlepszych komponentów. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom 5-letnią Gwarancję Totalną, z serwisem door-to-door, która obejmuje nie tylko jednostkę zewnętrzną, ale całość instalacji znajdującej się wewnątrz domudodaje.

Otrzymując Gwarancję Totalną, klient nie musi szukać autoryzowanego serwisu pompy w Polsce lub u zagranicznego producenta, ponieważ całą obsługę serwisową zapewnia Columbus. W ramach gwarancji, co roku dokonywany jest też przegląd instalacji.

 Współpraca z systemem zarządzania energią

Kolejną, ważną innowacją jest dostosowanie pompy Columbus Pro do współpracy z systemem zarządzania energią PowerHouse powered by Loxone. Jest to zestaw inteligentnych termostatów komunikujących się aplikacją poprzez zewnętrzny moduł podłączony do pompy ciepła i WiFi. Dzięki możliwościom sterownika, zużycie energii przez pompę ciepła można obniżyć o 30%, a nawet o 43%. Aplikacja PowerHouse by Loxone umożliwia też ustawienie określonej temperatury w każdym pomieszczeniu oraz zarządzanie temperaturą wody i powietrza wewnątrz domu tak, aby ich ogrzanie wykorzystywało jak najmniej energii. Dodatkowo, system analizuje wszelkie straty ciepła w domu i na tej podstawie proponuje optymalną temperaturę dla danego pomieszczenia.

Warto podkreślić, że zakup pompy Columbus Pro, z inteligentnym systemem zarządzania energią, pozwala ubiegać się o dodatkową dotację w ramach programu Czyste Powietrze, w kwocie do 8 100 zł. Więcej szczegółów o pompie ciepła Columbus Pro można znaleźć w katalogu produktowym

Rynek pomp ciepła 

Nowe instalacje pomp ciepła w 2022 roku pozwoliły oszczędzić 4 mld m3 gazu ziemnego i blisko 8 mln ton emisji CO2, podaje Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA). Minione 12 miesięcy przyniosły rekordowy wzrost na rynku. Zainstalowano 3 mln nowych urządzeń, co oznacza wzrost sprzedaży o 38% względem wyniku z 2021 roku. 

Łączna liczba działających pomp ciepła w krajach europejskich (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Szwecja, Szwajcaria, Hiszpania, Zjednoczone Królestwo) osiągnęła 20 mln. Zapewniają one ogrzewanie dla blisko 16% wszystkich budynków mieszkalnych w obrębie przeanalizowanych państw. 

Chociaż nasz kraj nie jest numer jeden w sprzedaży pomp ciepła, to jednak możemy pochwalić się najbardziej imponującym wynik wzrostu sprzedaży należy. Już drugi raz z rzędu w naszym kraju pojawiło się ponad dwa razy więcej nowych pomp ciepła w porównaniu do poprzedniego roku. 

Z danych PORT PC wynika, że w 2022 roku Polsce sprzedanych zostało 188 200 pomp ciepła typu powietrze-woda. 

Pompy ciepła cieszą się popularnością ze względu na komfort użytkowania, opcję ochładzania i przystępność cenową w porównaniu do innych metod grzewczych. Na wzrost ich sprzedaży wpływ mają rządowe dotacje oraz polityka zachęcająca do inwestycji w niskoemisyjne systemy energetyczne. 

źródło:  biznes.interia.pl, PORT PC, informacja prasowa Columbus Energy

fot. Columbus Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.