Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Poznaj Króla Pomp. Filmowy cykl o pompach ciepła

Poznaj Króla Pomp. Filmowy cykl o pompach ciepła

Pompy ciepła podbiły serca Polaków. Z danych Polskiej Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wynika, że w trzech kwartałach 2022 roku sprzedaż pomp ciepła w Polsce zwiększyła się o aż 140% (rok do roku). Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat ich działania? Firma Columbus przygotowała serię „Król Pomp”, w której dzieli się ekspercką wiedzą z przymrużeniem oka.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Król Pomp edukuje z przymrużeniem oka

„Król Pomp” to seria edukacyjnych filmów o pompach ciepła z przymrużeniem oka przeznaczona dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o pompach ciepła, myślą o inwestycji w tego typu rozwiązanie lub po prostu interesują nowinkami z branży. Nazwa serii nie jest przypadkowa, bo cykl prowadzi Marek Król – Specjalista ds. Pomp Ciepła w firmie Columbus. Rzetelna wiedza, ciekawe wnioski, istotne informacje dot. działania pomp ciepła. To wszystko w atrakcyjnej formie, okraszone dynamicznymi animacjami. Twórcy udowadniają, że można w ciekawy sposób opowiadać o pozornie skomplikowanych urządzeniach.

aktualne zdjecie portal 1800x900 40 1
Kliknij na obrazek, by zobaczyć pierwszy odcinek

Obecnie, na kanale Columbus TV na kanale YouTube obejrzeć można pierwszy odcinek serii zatytułowany „Skąd wziął się boom na pompy ciepła?”. Kolejne odcinki cyklu będą pojawiać się w każdy ostatni poniedziałek miesiąca. 

Fakty i mity na temat pomp ciepła

W ramach pierwszego sezonu cyklu „Król Pomp” powstało pięć odcinków, w których prowadzący omawia tajniki działania pomp ciepła. Marek Król opowiada skąd wziął się boom na te urządzenia, jak one działają i jak dobrać pompę ciepła. Ekspert Columbus pokazuje także jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną pompy i odpowiada na najczęściej zadawane pytania. 

Naszą intencją było, aby udostępnić zainteresowanym wyselekcjonowane i rzetelne informacje dotyczące pomp ciepła. Jako eksperci z branży odnawialnych źródeł energii chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem specjalistów Columbus. Wokół pomp ciepła nadal krąży wiele legend i mitów. Nasze skrzynki pocztowe i telefony codziennie zalewają pytania od osób poszukujących wiedzy w temacie tych urządzeń. Właśnie dlatego, dla wszystkich chcących zdobyć lub pogłębić wiedzę o najbardziej ekologicznym i ekonomicznym sposobie pozyskiwania ciepła, stworzyliśmy serię „Król Pomp” mówi Beata Kunc, wicedyrektor marketingu Columbus Energy S.A.

Rynek pomp ciepła w Polsce

Pompy ciepła cieszą się dużą popularnością. Pompy ciepła wyróżnia atrakcyjność użytkowa, w tym wysoki komfort obsługi i wielofunkcyjność oraz korzystniejsze koszty ogrzewania w porównaniu do innych źródeł ciepła.

Wzrost całego polskiego rynku pomp ciepła od ubiegłego roku wyniósł aż 86%, a rynku pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania budynków ‒ 96%.

W 2022 roku na wzrost zainteresowania pompami ciepła niewątpliwie wpłynęły znaczne podwyżki cen nośników energii i paliw, które sięgnęły nawet ponad 100% (rok do roku). Istotne znaczenie miała też ulga termomodernizacyjna oraz zmiana w programie „Czyste Powietrze” (od maja 2020 roku), zwiększająca finansowe wsparcie dla pomp ciepła, co stanowiło zachętę dla inwestycji w to rozwiązanie. Coraz więcej Polaków, poza aspektem ekonomicznym zwraca uwagę na ekologię. Pompa ciepła nie powoduje bowiem żadnej tzw. niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza.

źródło: informacja prasowa Columbus

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.