Ponad połowa Brytyjczyków chce całkowitej dekarbonizacji gospodarki do 2030

Z sondażu, którego przeprowadzenie zleciła organizacja Green New Deal UK, wynika, że 56% Brytyjczyków popiera całkowitą dekarbonizacje brytyjskiej gospodarki do 2030 roku. Zestawienie pokazuje również, że nadchodzące wybory parlamentarne na Wyspach, będą pierwszymi „wyborami klimatycznymi”.

Całkowitą dekarbonizację brytyjskiej gospodarki do 2030 roku popiera Partia Pracy, co wpisane jest w jej program wyborczy. Liberalni Demokraci wydłużają czas na odejście od węgla o 15 lat – do roku 2045. Odejście od paliw kopalnych do 2030 roku popiera aż 47% wyborców Partii Konserwatywnej, która obecnie jest partią rządzącą w Wielkiej Brytanii. Natomiast 16% zwolenników tego ugrupowania uważa, że – jeśli chce tego brytyjski rząd – powinno to nastąpić do 2050 roku.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Zdaniem Aliyi Yule, członkini organizacji Green New Deal UK na rzecz redukcji emisji CO2, przeprowadzony sondaż pokazuje, że przyszłoroczne wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii w znacznej mierze opierać się będą o partyjne programy w zakresie polityki środowiskowej. – Te liczby pokazują oczekiwania opinii publicznej na gwałtowne i radykalne działania rządowe w kwestii zmian klimatycznych – podkreślała Yule.