Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Portfel farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce przekroczył 236 MW

Portfel farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce przekroczył 236 MW

Wywodząca się z Danii spółka Better Energy przyłączyła do sieci swoją najnowszą inwestycję w Krapkowicach (woj. opolskie). To pierwsza farma fotowoltaiczna tej spółki na południu Polski. Jej moc wynosi 28 MW, tym samym całkowita moc przyłączonych do sieci farm fotowoltaicznych Better Energy w Polsce wyniosła 236 MW.

BANER MOBILEB1
Reklama

Spółka Better Energy, to jeden z liderów polskiego rynku wielkoskalowych farm fotowoltaicznych. W zeszłym roku spółka przyłączyła do sieci farmy fotowoltaiczne Nidzica oraz Helenowo, obydwie o mocy 74 MW. Po przyłączeniu do sieci piątej ogółem wielkoskalowej farmy fotowoltaicznej w Polsce, Better Energy stawia na dalszy rozwój i kolejne projekty.

– Za Better Energy udany i intensywny okres, czego ostatnim przykładem jest przyłączenie do sieci farmy fotowoltaicznej w Krapkowicach. Poszerzamy naszą działalność na południu Polski, oferując zieloną energię dla podmiotów, które chcą zadbać o redukcję śladu węglowego. Cieszę się, że dzięki płaconym przez nas lokalnym podatkom farma fotowoltaiczna przyczyni się do rozwoju Krapkowic i szybszego przestawienia polskiej gospodarki na zielone tory – powiedział Łukasz Witkowski, Dyrektor Zarządzający Better Energy w Polsce.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Spółka za powód udanego rozwoju projektów fotowoltaicznych uznaje dialog z lokalną społecznością, kiedy to już na wczesnym etapie dąży do wysłuchania opinii lokalnych władz i mieszkańców. Wsparciem przy rozwijaniu projektów i wdrażaniu dodatkowych rozwiązań w zakresie bioróżnorodności czy innowacji jest m.in. know-how pozyskany przy realizacji największych instalacji fotowoltaicznych Better Energy w Danii.

Źródło tekstu: informacja prasowa Better Energy

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Fot.: canva.com/@gettysignature, Better Energy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.