1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Potentat branży offshore zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie

Potentat branży offshore zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie

Potentat branży offshore zapowiada budowę kolejnej fabryki w Szczecinie

Duńska firma Vestas, produkująca części do morskich turbin wiatrowych, zapowiada budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Szczecinie. W fabryce powstawać będą łopaty najnowszej generacji do turbin wiatrowych. Zgodnie z planem zakład ruszy pełną parą w 2026 roku i ma wygenerować ponad tysiąc nowych miejsc pracy.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie firmy, fabryka zostanie wybudowana w północnej części Szczecina, na Skolwinie. W ramach inwestycji powstaną hale produkcyjne wraz z częścią socjalno-administracyjną. W zakładzie produkowane będą łopaty do flagowej morskiej turbiny wiatrowej Vestas, V236-15.0 MW.

Budowa fabryki na Skolwinie to nie jedyna inwestycja firmy Vestas na terenie Szczecina. Nowy zakład znajduje się w niedalekiej odległości od Ostrowa Brdowskiego, wyspy położonej w Szczecinie, na której Vestas planuje otworzyć kolejną swoją fabrykę. Tam zamierza montować gondole do turbin wiatrowych. Zgodnie z planem ten zakład rozpocznie działalność również w 2025 r. i utworzy 700 miejsc pracy.

Źródło: informacja prasowa

Fot. Canva (Photocreo)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.