Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rewolucyjny kocioł NORD EcoBoiler do fotowoltaiki

Rewolucyjny kocioł NORD EcoBoiler do fotowoltaiki

Artykuł sponsorowany
NORD kontynuuje swoją pionierską działalność w dziedzinie fotowoltaiki i po sukcesie regulatora przepływu Power Genius 3000 wprowadza na rynek innowacyjny produkt przeznaczony do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Nowatorskie rozwiązanie na rynku

Firma NORD zdaje sobie sprawę z kluczowej roli odpowiedniego systemu podgrzewania CWU, będącego drugim co do wielkości urządzeniem w gospodarstwie domowym (po ogrzewaniu). Prezentowany przez nich rewolucyjny EcoBoiler, który wprowadza na rynek, umożliwia fotowoltaiczne podgrzewanie wody. To nowatorskie rozwiązanie na rynku.

Mocna strona EcoBoilera

Istotną cechą EcoBoilera jest zastosowany opatentowany trójstrefowy podgrzewacz ciepłej wody użytkowej (CWU) umieszczony w zasobniku. Wykorzystanie podzielonych stref grzewczych w zbiorniku akumulacyjnym umożliwia ładowanie elementów grzejnych przy niskich mocach, co maksymalizuje efektywność zużycia energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych. To innowacyjne podejście eliminuje również konieczność korzystania z energii z sieci.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Skuteczny w mniejszych instalacjach

Kocioł ten sprawdza się nawet w mniejszych instalacjach, zaczynając od zaledwie 1 kW (np. na balkonie lub w mniejszych instalacjach fotowoltaicznych w mieszkaniach). Dzięki specjalnej konstrukcji CWU stopniowo podgrzewa się w poszczególnych warstwach, co gwarantuje gotowość jednej części przez całą dobę. Pozostałe strefy są ogrzewane zgodnie z ustawieniami zewnętrznego timera, który synchronizuje proces z dostępnością światła słonecznego. EcoBoiler pozwala osiągnąć oszczędności sięgające nawet 70% w porównaniu z tradycyjnymi kotłami, szczególnie w połączeniu z systemem fotowoltaicznym.

Koniec przesyłania energii do sieci dystrybucyjnej

Aby zrealizować jeszcze większe oszczędności, warto połączyć EcoBoiler z nowoczesnym menadżerem energii, takim jak Power Genius 3000. Ten zaawansowany system umożliwia optymalne wykorzystanie zielonej energii elektrycznej w domu. W praktyce oznacza to, że ciepłą wodę użytkową można podgrzewać jedynie przy użyciu energii wygenerowanej przez własne źródła odnawialne. Dzięki temu unika się konieczności przesyłania zielonej energii do sieci dystrybucyjnej, co przekłada się na dodatkowe korzyści ekologiczne i finansowe.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Oferta EcoBoliera

EcoBoiler ma w swojej ofercie tradycyjny model w postaci zawieszanego zbiornika o nazwie EcoBoiler 160, który charakteryzuje się łatwym montażem i posiada pojemność wewnętrzną wynoszącą 152 litry. Ten konkretny wariant jest dostępny w emaliowanej wersji, wyposażony w opatentowany system 3-strefowego podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

ecoboiler 160.jpg 1 1

Dla bardziej wymagających osób dostępna jest minimalistyczna wersja EcoBoilera 140 Flat o pojemności 140 litrów. W tej wersji zbiornik jest osadzony w przegrodzie o głębokości 250 mm, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią nowoczesny styl i oszczędność miejsca. Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej i posiada 2-strefowe podgrzewanie ciepłej wody, co zapewnia nie tylko innowacyjną technologię, ale również estetyczny wygląd, który doskonale komponuje się z każdym wnętrzem.

Opcjonalnie dostępny jest także wariant EcoBoiler 140 Flat+ z dodatkową izolacją, zapewniający jeszcze większe oszczędności na podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej.

ecoboiler 160.jpg

NORD obecnie korzysta z infrastruktury logistycznej GBC, uznając ją za kluczowego partnera strategicznego w dalszym rozwoju marki w regionie. Dzięki współpracy z GBC, NORD zyskał dostęp do doskonałych zasobów, w tym profesjonalnego zespołu serwisowego, który stanowi nieocenione wsparcie przy konfiguracji i instalacji systemu NORD u klientów.

Artykuł sponsorowany

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.