Robert Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę

Firma Hymon, od lat działająca na polskim rynku fotowoltaiki, zyskała nowego inwestora. Jest nim Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i napastnik niemieckiego klubu Bayern Monachium. Tym razem piłkarz, poprzez wehikuł inwestycyjny, zakupił pakiet udziałów w spółce. 

Kolejna inwestycja Lewandowskiego

Robert Lewandowski od dawna aktywnie działa w branży inwestycyjnej. Jest udziałowcem spółki Protos Venture Capital, przez którą inwestuje w startupy, e-commerce i serwisy internetowe. W swoim portfolio posiada udziały m.in. w serwisach sporticos.com, lokalnyrolnik.pl i wedding.pl. Jest również udziałowcem w spółkach LS Investments, RL Investments czy RL Management, zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Teraz przyszedł czas na fotowoltaikę. 

Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – skomentował piłkarz.

Celebryci, którzy kochają Słońce

W odnawialne źródła energii inwestują sławne osoby nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Wśród nich znajdziemy m.in. Rachel McAdams, Pierce’a Brosnana czy Leonardo DiCaprio. Z kolei aktor Edward Norton już w 2003 roku wsparł finansowo i wizerunkowo firmę BP, produkującą ogniwa fotowoltaiczne. Zapoczątkował również program Solar Neighbours, promujący użytkowanie fotowoltaiki, do którego przyłączyli się m.in. Brad Pitt, Scarlett Johansson czy Jim Carrey. 

Na naszym rodzimym podwórku również możemy wskazać przykłady sław, które czerpią energię ze Słońca. Filip Chajzer rok temu zainstalował panele fotowoltaiczne od Columbus, i podzielił się tą informacją na swoich profilach w mediach społecznościowych. W ślady syna poszedł również Zygmunt Chajzer. Natomiast Małgorzata Kożuchowska została twarzą wspólnej akcji Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz PKO Banku Polskiego, w której zachęca do skorzystania z inteligentnej energii słonecznej. 

Miejsce na rynku

Hymon to polska firma zajmująca się systemami fotowoltaicznymi. Od 2011 roku specjalizuje się przede wszystkim w budowie mikroinstalacji dla klientów indywidualnych i biznesowych na terenie Polski. 

– Obecnie rynek fotowoltaiki w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Widać to także po stale rosnącym zainteresowaniu ofertą naszej firmy. Doskonale pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno marzyliśmy, by przekroczyć magiczną barierę 1 MW mocy montowanych instalacji miesięcznie, teraz osiągnęliśmy poziom 7 MW i coraz bardziej realnie myślimy o perspektywie 10 MW – powiedział Jacek Strzesak, założyciel i prezes Hymon.

Źródło: informacja prasowa

Fot.: PAP/EPA/Sascha Steinbach