„Robimy Tlen” czyli skrzydłokwiat dla każdego mieszkańca Krakowa

Według rankingu MojaPolis i BIQdata, Kraków należy do najmniej zielonych miast w Polsce. Powierzchnia terenów zielonych stanowi tutaj tylko 9% całkowitej powierzchni miasta. W połączeniu z przyzwoleniem władz Krakowa na zabudowę korytarzy przewietrzania miasta, jakość powietrza w mieście cały czas się pogarsza..

„Robimy Tlen 2” to druga edycja akcji Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa, w ramach której mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie otrzymać roślinę przyczyniającą się do poprawy jakości powietrza. W tym roku rozdajemy skrzydłokwiaty – to właśnie ta roślina znalazła się na stworzonej przez ekspertów NASA liście roślin doniczkowych, które najlepiej oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, o czym informowaliśmy już wcześniej.

Fotowoltaika od Columbus Energy

O akcji „Robimy Tlen 2”, specjalnie dla portalu Świat OZE, opowiada Adrianna Siudy ze Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa dla Krakowa.

Darmowe rośliny można odebrać jeszcze:

26.05 – rondo Matecznego, godz. 12-18.00
29.05 – rondo Mogilskie, godz. 12-18.00
30.05 – Korona, godz. 12-18.00

Organizator zastrzega, że godziny akcji mogą ulec skróceniu w przypadku wyczerpania puli skrzydłokwiatów, przewidzianej na dany dzień.

To już druga edycja akcji, poprzednia odbyła się w kwietniu, kiedy to rozdano 16 tysięcy sadzonek (dokładnie tui i bratków) mieszkańcom Krakowa. Dlaczego akurat 16 tysięcy? Właśnie tyle drzew wyciął w zeszłym roku prezydent Jacek Majchrowski.

Więcej informacji o akcji znajdziesz na stronie internetowej organizatora i na Facebooku.