Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ruszyła gazyfikacja śląskiej gminy Gaszowice

Ruszyła gazyfikacja śląskiej gminy Gaszowice

Polska Spółka Gazownictwa wybuduje na terenie gminy Gaszowice kilkadziesiąt kilometrów gazociągu. Podejmowane działania to jeden ze sposobów walki z tzw. niską emisją, czyli zanieczyszczeniami powietrza na wysokości do 40 metrów. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Nowy gazociąg na Śląsku

Gaszowice to gmina, w której zanieczyszczenie powietrza należy do najwyższych w Polsce. Pod koniec stycznia samorząd podpisał umowę z Polską Spółką Gazownictwa na budowę gazociągu.

To jeden ze sposobów walki z tzw. niską emisją. Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego, powinna z końcem 2021 roku zostać zastąpiona ekologicznymi źródłami ciepłamówi Paweł Bugdol, wójt gminy Gaszowice.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Gazyfikacja na Śląsku rozpoczęła się już w zeszłym roku. Wtedy PSG wybudowała sieć gazową w Czernicy przy ulicy Starej, w tym roku do sieci zostaną podpięte kolejne dwie ulice – Wolności i Powstańców.

Starania w sprawie gazyfikacji trwały kilkanaście miesięcy i jest to jeden ze sposobów walki z niską emisją. Zgodnie z ustaleniami docelowo zgazyfikowane zostaną wszystkie sołectwamówi wójt Bugdol. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Teraz gazyfikowane mają być trzy kolejne miejscowości: Gaszowice, Szczerbice i Piece. Projekt dla sołectwa Gaszowice jest już gotowy, natomiast pozostałych dwóch wsi przygotowanie projektu budowy gazociągu powinno rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jego opracowywanie potrwa jednak niemal trzy lata.

Zgodnie z harmonogramem planujemy ją [gazyfikacje – red.] zakończyć w 2023 roku informuje Artur Michniewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazownictwa. Łącznie w tych miejscowościach firma wybuduje ok. 32,5 km sieci gazowej.

Źródło: regiony.rp.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.