Samowystarczalność energetyczna z marką Moon od Porsche

Porsche Holding Salzburg wprowadza na rynek systemy fotowoltaiczne, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz domowe magazyny energii od firmy Sonnen. Produkty będą sprzedawane pod marką o nazwie Moon czyli Księżyc.

Jak mówi odpowiedzialny za projekt Robert Steinböck: Księżyc – to nowa marka (…) stworzona z myślą o rozwiązaniach dla infrastruktury ładującej dla klientów prywatnych i komercyjnych. która obejmuje wszystkie modele pojazdów. Moon to codzienny sposób na e-mobilną podróż”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Porsche Holding Salzburg zamierza sprzedawać systemy fotowoltaiczne oraz ładowarki do pojazdów elektrycznych. Wszystko po to, aby właściciel tego typu auta mógł optymalnie wykorzystywać np. wyprodukowaną przez siebie energię słoneczną. To ogólnoświatowa koncepcja tzw. inteligentnej infrastruktury ładowania, w której pojazdy elektryczne włączone są do ogromnej i zdecentralizowanej sieci energetycznej. W ten sposób możliwe jest zrównoważenie jej stabilności przez zmniejszenie wahań związanych z rosnącym udziałem odnawialnych źródeł energii. Lokalna sieć może zostać odciążona dzięki temu systemowi ładowania i magazynowania energii.

W ramach produktów marki Moon sprzedawane będą również małe magazyny energii dla domów. Sonnen obecny jest na europejskim rynku od dawna i może pochwalić się 65% wzrostem przychodów ze sprzedaży swoich urządzeń w 2017 roku. Proponowane magazyny energii wykorzystują technologię litowo-żelazowo-fosforanową i bardzo szybko reagują na wahania sieci energetycznej. Firma gwarantuje, że zachowają wysoką efektywność do 10 tys. cykli ładowania.

Porsche Holding Salzburg należy do grupy Volkswagena i jest jednym z największych europejskich sprzedawców samochodów, posiadającym salony w Europie oraz poza nią. Jak szacuje, wykorzystanie systemów fotowoltaicznych w połączeniu z ładowarkami do aut elektrycznych i domowymi magazynami energii marki Moon pozwoli znacznie zwiększyć samowystarczalność energetyczną prosumentów.