Siemens zadba o poprawę jakości londyńskiego powietrza

Pozew skierowany niedawno przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przeciwko Wielkiej Brytanii stopniowo przynosi efekty. KE postulowała w nim, by kilka europejskich państw, wśród których znalazły się: Niemcy, Francja, Włochy, Rumunia, Węgry i właśnie Wielka Brytania, zwiększyły swoje starania na rzecz poprawy jakości powietrza, ponieważ ich bieżące działania są niewystarczające.

Jednym z takich działań stanie się wprowadzenie na terenie Londynu programu odpowiedzialnego za identyfikowanie pojazdów niespełniających norm emisji Euro 6. Spółka Siemens opracuje system, którego celem będzie pobieranie opłat za przejazd strefą niskoemisyjną (ang. Ultra Low Emission Zone – ULEZ). Do zadań tego systemu będzie należało kontrolowanie wjeżdżających samochodów i wychwytywanie tych, które niesłusznie znajdą się w strefie niskiej emisji. Program zostanie zintegrowany z miejskim monitoringiem i urządzeniami służącymi do rozpoznawania tablic rejestracyjnych, co znacząco usprawni proces identyfikacji pojazdów. Połączony system zacznie funkcjonować w kwietniu 2019 r.

Zmiany zostaną zauważone przede wszystkim przez tych londyńczyków, którzy borykają się z problemami związanymi z układem oddechowym. Korzyści odczują także bardzo młodzi i starzy mieszkańcy, a także osoby zamieszkujące najbardziej zanieczyszczone dzielnice miasta.

„Po instalacji systemu wszystkie pojazdy będą musiały spełniać normy emisji spalin lub będą obciążone dziennymi opłatami podczas wjazdu do centrum Londynu. Pracujemy nad tym, aby zapewnić niezbędną infrastrukturę, która zacznie działać w 2019 r., a zlecenie tego projektu spółce Siemens gwarantuje, że terminy będą dotrzymane. Jakość powietrza w Londynie nie jest tymczasową kwestią i gdy tylko system ULEZ zostanie uruchomiony, będzie działał 24 godziny na dobę, 365 dni w roku” – powiedział cytowany przez portal interia.pl Paul Cowperthwaite, główny manager systemu transportu zbiorowego TfL (ang. Transport for London).

W zakres obowiązków spółki Siemens wejdą działania, takie jak: zaprojektowanie, zbudowanie i obsługiwanie powstającego w Londynie systemu wraz z jego 10-letnim serwisowaniem.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Futurystyczne hotele dla owadów stanęły na Polu Mokotowskim w Warszawie

Gdy mówi się o stylowych domkach dla zwierząt, często jest to przerost formy nad treścią. Nowoczesny design często nie ma nic wspólnego z praktycznością (chociażby w przypadku wielu budek lęgowych). Na szczęście zdarzają się również udane projekty. Do takich można zaliczyć hotele dla pożytecznych owadów, które postawiono na Polu Mokotowskim w Warszawie. 

Codzienny raport smogowy – 20.10.

Ładna pogoda, ciepła noc, a mapa? Mapa wygląda dziś jak jesienny liść – na pomarańczowo z dodatkiem czerwieni i fioletu, na obrzeżach zieleń. Dziś najbardziej zanieczyszczone regiony to woj. mazowieckie i śląskie. Poranne powietrze nie zachęca do spacerów, w ciągu dnia sytuacja się poprawi, ale według prognoz nieznacznie. Może czas wyciągnąć z szaf maseczki? A jak jeszcze nie macie to podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając maseczkę antysmogową.