Skuter elektryczny, który da się nadmuchać? Nowy pomysł Japończyków

Co jakiś czas na rynku pojawiają się różne nowinki techniczne. Jednym z krajów, który przoduje w wymyślaniu zadziwiających gadżetów jest Japonia. Tym razem kraj kwitnącej wiśni nie rozczarował fanów niecodziennych rozwiązań. 

Skutery i hulajnogi elektryczne to już właściwie typowy widok na ulicach wielu dużych miast całego świata. Można się więc domyślić, że prototyp nowego skutera elektrycznego raczej nie zrobiłby na nikim tak wielkiego wrażenia, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Pojazd, nad którym pracują Japońscy naukowcy do typowych jednak z pewnością nie należy. Wszystko dlatego, że jest… nadmuchiwany.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowe ułatwienie dla zmotoryzowanych?

Jaka idea przyświecała stworzeniu takiej nowinki technicznej?

Być może chodziło o to, by maksymalnie ułatwić przemieszczanie się po mieście i to nawet ze skuterem na plecach – według dostępnych informacji, waga tego urządzenia to jedynie około 5,5 kilograma. Przed napompowaniem, skuter elektryczny nie zabiera też zbyt dużo miejsca. 

Poimo, bo pod taką nazwą funkcjonuje nowoczesny pojazd transportu osobistego, japońscy naukowcy faktycznie chcą wprowadzić na ulice. Sama procedura, która ma pozwolić na włączenie się do ruchu na nadmuchiwanym elektrycznym skuterze – przynajmniej według zapewnień jego twórców- wydaje się dziecinnie prosta. Poimo da się podobno napompować w ciągu minuty. 

Elektromobilna ciekawostka

Na ten moment nadmuchiwany, elektryczny skuter to jedna z wielu ciekawostek w obszarze elektromobilności. Na chwilę obecną  jest to jedynie prototyp. Pytanie czy zyska fanów, którzy zechcą przetestować go już po ewentualnym wejściu na rynek, jest więc wciąż kwestia otwartą.

Prace nad elektromobilnością wciąż trwają

Nie zmienia to jednak faktu, że stworzone na jednym z japońskich uniwersytetów urządzenie jest kolejnym dowodem na to, że proces badania i ulepszania aspektów, które są związane z pojazdami elektrycznymi wciąż trwa, a jego wyniki mogą być bardzo interesujące.

Źródło: bbc.com