Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Smólsk: znaleziono kilkadziesiąt ciał martwych zwierząt

Smólsk: znaleziono kilkadziesiąt ciał martwych zwierząt

W miejscowości Smólsk, na terenie powiatu włocławskiego (woj. kujawsko-pomorskie) dokonano makabrycznego odkrycia. Na obszarze prywatnego gospodarstwa odnaleziono ciała kilkudziesięciu martwych krów.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Przerażające odkrycie

TVN24 otrzymał zgłoszenie w sprawie makabrycznego odkrycia, którego dokonano w godzinach popołudniowych w poniedziałek, 15 kwietnia. Na terenie jednego ze smólskich gospodarstw odkryto blisko 30 ciał martwych krów.

Informacje te potwierdził już młodszy brygadier Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. 

– W godzinach popołudniowych wpłynęło do nas zgłoszenie, że na terenie prywatnej posesji w miejscowości Smólsk odkryto ciała 29 krów. Strażacy, którzy udali się na miejsce, zabezpieczyli teren oraz dokonali oględzin posesji i znajdujących się na niej budynków w celu ustalenia, czy nie znajdują się tam groźne substancje – poinformował funkcjonariusz.

Niebezpiecznych substancji na terenie gospodarstwa nie wykryto. Ujawniono natomiast skandaliczne, nieludzkie warunki, w których przetrzymywane były zwierzęta. 

Zatrzymano 48-latka

Ciała padłych ssaków znajdowały się nie tylko na podwórzu, ale także wewnątrz pomieszczeń gospodarczych. To jednak nie koniec dramatycznych informacji. Oprócz 29 zwłok bydła ujawniono, że na obszarze gospodarstwa żyje jeszcze kolejnych 28 sztuk zwierzyny. Ta przetrzymywana jest w warunkach zagrażających ich życiu. Zwierzętom brakuje pożywienia, dostępu wody oraz odpowiedniej opieki. 

Na ten moment sprawa nadal jest badana. Wiemy, że zatrzymano już 48-latka. TVN24 przytacza wypowiedź nadkomisarz Joanny Seligowskiej-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, która poinformowała, że w sprawie prowadzone są dalsze czynności w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt. Przepisy te dotyczą zabijania, uśmiercania, dokonywania uboju oraz znęcania się nad zwierzętami. Za ich złamanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dodatkowo zgodnie z przepisem art. 22 ustawy o chorobach zakaźnych, na właścicielu, posiadaczu lub osobie zarządzającej nieruchomością ciąży obowiązek usunięcia zwłok zwierzęcia z terenu nieruchomości.

Źródło: tvn24.pl

Fot.: gettyimages, tvn24.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.