Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Śnieg na Saharze. Cudowne zdjęcia niezwykłego zjawiska

Śnieg na Saharze. Cudowne zdjęcia niezwykłego zjawiska

W okolicach algierskiego miasta Ain Sefra zdarzyło się coś niezwykłego. W miejscu wiecznego upału temperatura osiągnęła -2 stopnie. Dzięki temu po raz pierwszy od wielu lat, piasek Sahary został pokryty śniegiem.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Niespotykane zjawisko

Globalne ocieplenie sprawia, że pustynia coraz bardziej się powiększa i staje się coraz bardziej gorąca. Mimo to zdarzyło się na niej coś, czego nie zaobserwowano już od dawna.

Na jej powierzchni utrzymała się pokrywa śnieżna. Mieszkańcy Algierii mogli ją ujrzeć jedynie cztery razy w ciągu 42 lat (w 1979, 2017, 2018 i teraz w 2021 roku).

Fantazyjne wzory

Widok zapiera dech w piersiach. Nie dziwi więc fakt, że zainspirował on lokalnego artystę do zrobienia unikatowych fotografii. Karim Bouchetata na swoim Instagramie zamieścił zdjęcia, na których śnieg jawi się niczym lukrowa polewa na smakowitym cieście.

Duża zmiana

Dla mieszkańców taki mróz to naprawdę duże wyzwanie. Przeciętna temperatura w Ain Sefra wynosi 38 stopni Celsjusza, a zimniejszą porą 14 stopni Celsjusza, z czego najchłodniejszy jest właśnie styczeń. 

Mimo takich widoków nie zapominajmy, że nie świadczą one o braku kryzysu klimatycznego i globalnego ocieplenia. Są to dalej zagrażające nam problemy i mają się bardzo dobrze. Bierzemy w nich bowiem pod uwagę średnie temperatury i zjawiska stałe, a nie pogodę.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.