Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Solarne ogrodzenie z dwustronnych ogniw PV

Solarne ogrodzenie z dwustronnych ogniw PV

Niemiecki startup Next2Sun zaprezentował niedawno nową odsłonę ogrodzeń. Dla odmiany pokazano ogrodzenie solarne o funkcjonalnych właściwościach.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Pionowe ściany PV

Głównym zamysłem firmy Next2Sun jest znalezienie połączenia pomiędzy technologią energii odnawialnej oraz ogrodzeniem posesji. Na rzecz poziomych instalacji, postanowiono stworzyć pionowe ściany z modułami PV. Są one dwustronne, co pozwala im wykorzystywać promieniowanie słoneczne z obu stron. Konstrukcja i rozmieszczenie modułów pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej głównie rano i wieczorem.

Pionowe moduły PV, źródło: next2sun.de
Reklama

Obszary pod modułami mogą nadal zostać zagospodarowane do celów rolniczych. Next2Sun określa swój projekt jako przyjazny owadom i ptakom, które mogą korzystać z wolnej przestrzeni. Ponadto obszar jest zabezpieczony i nie wymaga montażu dodatkowego ogrodzenia.

Dla rolnictwa

Firma poleca swoje instalacje szczególnie sektorowi rolnictwa, uzasadniając, że dzięki dwustronnym systemom uzyska się o 15 proc. energii elektrycznej na kW w porównaniu do konwencjonalnych instalacji. Ogrodzenie solarne ma moc 400 W (na jedną sekcję ogrodzenia) i jest zbudowane z ogniw typu PERT. Solarne płoty mają wysokość od 1,2 m do 1,6 m i są zabezpieczone odpowiednią warstwą przed działaniem czynników zewnętrznych.

Istnieje kilka wariantów dwustronnego ogrodzenia PV. Choć Next2Sun rekomenduje swoje rozwiązanie dla rolnictwa, ogrodzenie sprawdzi się w przypadku osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Ogrodzenie ma być łatwe w montażu.

źródło i fot.: next2sun.de

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.