Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Solarne ogrodzenie z dwustronnych ogniw PV

next2sun

Solarne ogrodzenie z dwustronnych ogniw PV

Niemiecki startup Next2Sun zaprezentował niedawno nową odsłonę ogrodzeń. Dla odmiany pokazano ogrodzenie solarne o funkcjonalnych właściwościach.

Reklama

Pionowe ściany PV

Głównym zamysłem firmy Next2Sun jest znalezienie połączenia pomiędzy technologią energii odnawialnej oraz ogrodzeniem posesji. Na rzecz poziomych instalacji, postanowiono stworzyć pionowe ściany z modułami PV. Są one dwustronne, co pozwala im wykorzystywać promieniowanie słoneczne z obu stron. Konstrukcja i rozmieszczenie modułów pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej głównie rano i wieczorem.

Pionowe moduły PV, źródło: next2sun.de

Obszary pod modułami mogą nadal zostać zagospodarowane do celów rolniczych. Next2Sun określa swój projekt jako przyjazny owadom i ptakom, które mogą korzystać z wolnej przestrzeni. Ponadto obszar jest zabezpieczony i nie wymaga montażu dodatkowego ogrodzenia.

Dla rolnictwa

Firma poleca swoje instalacje szczególnie sektorowi rolnictwa, uzasadniając, że dzięki dwustronnym systemom uzyska się o 15 proc. energii elektrycznej na kW w porównaniu do konwencjonalnych instalacji. Ogrodzenie solarne ma moc 400 W (na jedną sekcję ogrodzenia) i jest zbudowane z ogniw typu PERT. Solarne płoty mają wysokość od 1,2 m do 1,6 m i są zabezpieczone odpowiednią warstwą przed działaniem czynników zewnętrznych.

Istnieje kilka wariantów dwustronnego ogrodzenia PV. Choć Next2Sun rekomenduje swoje rozwiązanie dla rolnictwa, ogrodzenie sprawdzi się w przypadku osób prywatnych oraz przedsiębiorstw. Ogrodzenie ma być łatwe w montażu.

źródło i fot.: next2sun.de

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.