Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Solarne rolety zewnętrzne. Użytkowe i ekologiczne rozwiązanie

Solarne rolety zewnętrzne. Użytkowe i ekologiczne rozwiązanie

KRISPOL wprowadza do oferty napęd solarnego STARCUS, który pozwala ograniczyć zużycie energii i umożliwia łatwą automatyzację rolet zewnętrznych. Moduł fotowoltaiczny zamontowany na roletach zewnętrznych zamienia promieniowanie słoneczne na prąd stały.

B1
Reklama

Solarne rolety zewnętrzne

Nowe rozwiązanie od KRISPOL działa na zasadzie przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną. Moduł fotowoltaiczny o mocy 5W zamontowany na roletach zewnętrznych zamienia promieniowanie słoneczne na prąd stały. Prąd jest następnie przekazywany do akumulatora, który magazynuje energię elektryczną i zasila silnik napędu rolety. Co w momencie, gdy energii ze słońca nie będzie?

Podczas pracy silnik zatrzyma się, gdy napięcie spadnie poniżej 8,0 V i wznowi pracę, gdy napięcie będzie większe niż 8,5 V – powiedział nam przedstawiciel firmy 

Reklama

Elektroniczne wyłączniki krańcowe oraz trzy prędkości obrotowe napędu umożliwiają łatwe i bezpieczne sterowanie pozycją rolet. Istnieje również możliwość doładowania akumulatorów zewnętrzną ładowarką sieciową.

Co więcej, napęd solarny do rolety zewnętrznej może wpłynąć na certyfikat energetyczny budynku, czyli dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb energetycznych związanych z użytkowaniem całości lub części budynku.

Zielona energia to oszczędności

Według producenta napęd solarny STARCUS do rolet zewnętrznych to ekologiczne rozwiązanie, które daje możliwość pełnej ochrony przeciwsłonecznej w domach, w których instalacja sterowania przewodowego wiązałaby się w ingerencję w strukturę budynku.

Firma podkreśla przede wszystkim aspekt oszczędności. Wykorzystanie energii słonecznej pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną, a także zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, co jest obecnie bardzo ważne.

– Podejmując decyzję o wprowadzeniu do oferty napędu solarnego do rolet zewnętrznych zwróciliśmy szczególną uwagę na jego właściwości użytkowe, w tym możliwość montażu w warunkach, w których nie da się zamontować sterowania przewodowego. STARCUS to seria produktów do zadań specjalnych, które wprowadzają do naszego najbliższego otoczenia szereg udogodnień. Połączenie komfortu ich użytkowania, z aspektem ekologicznym i ekonomicznym daje solidne rozwiązanie na lata z korzyścią dla domowego portfela – podsumowuje Radosław Gibki, Dyrektor Sprzedaży Krajowej.

źródło: informacja prasowa 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.