Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Stacja ładowania pod Radiem Kraków. Gdzie jeszcze w Krakowie naładujesz elektryka?

Ładowarka w Krakowie

Stacja ładowania pod Radiem Kraków. Gdzie jeszcze w Krakowie naładujesz elektryka?

Jesteś krakowianinem, a do tego właścicielem samochodu elektrycznego? Do tej pory mogłeś mieć problem z dostępnością ładowarek w centrum miasta. Od teraz, dzięki spółce GO+EAuto, będziesz mógł naładować pojazd w iście romantycznym stylu – w końcu ładowarka znajduje się przy jednej z Alei Trzech Wieszczów. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Smutno mi, Boże… że brakuje ładowarek

Co prawda pierwszy wieszcz nie mógł wypowiedzieć tych słów, biorąc pod uwagę, że w jego czasach samochodami jeszcze nikt nie podróżował. Niemniej jednak kierowców elektryków z Krakowa i okolic smuci fakt niskiej dostępności ładowarek w centrum miejskiej aglomeracji. Brak dostatecznej powierzchni i trudności proceduralne zniechęcają przedsiębiorstwa do montowania takich urządzeń. 

Rozwiązanie znalazła jednak firma GO+EAuto, która swoją stację ładowania umieściła przy budynku Radia Kraków, mieszczącego się na al. Słowackiego. Lokalizacja Radia jest bardzo strategiczna, dzięki czemu z usług ładowania będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy okolicy lub pracujący w pobliżu, lecz także turyści i kierowcy będący w mieście jedynie przejazdem.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Jadą, jadą w tę stronę… ładować akumulatory

Jak najlepiej dostać się do ładowarki? Poprzez wjazd w ulicę Mazowiecką, następnie Henryka Sienkiewicza, a na końcu – Kościelną. Stacja ładowania oferuje złącza CCS, CHAdeMO, i AC o mocy do 50 kW. Dzięki temu ładowanie niemal każdego elektrycznego pojazdu staje się łatwe i bezproblemowe. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Aby rozpocząć proces ładowania, należy skorzystać z aplikacji GO+GoNet-EV CPMS lub użyć karty RFID, dostarczonej przez firmę. 

Ładowanie bez granic – to jazda bez końca

Mimo iż użytkownicy niekiedy narzekają na niedostateczną dostępność ładowarek w Krakowie, to każdego miesiąca pojawiają się tutaj nowe miejsca, w których z usług ładowania można skorzystać. 

Sama spółka GO+EAuto posiada ich kilka: na ulicy Siewnej, przy M1, przy Hotelu Ibris (na ulicy Bulwarowej), na parkingach Praska Park i obok parku handlowego Zakopianka.

Stacje ładowania można znaleźć przede wszystkim na parkingach dużych sklepów i galerii handlowych, w tym: Galerii Bronowice, Dekadzie, IKEA, Galerii Krakowskiej, Galerii Kazimierz czy Parku Factory.

Możliwość ładowania elektryków oferują również niektóre stacje paliw, np.: Orlen na ulicach Armii Krajowej, Mogilskiej i Nowohuckiej.

Ponadto stacje ładowania znajdziemy też przy:

  • przy wypożyczalni samochodów ekologicznych Ecorent (ul. Reduta 28), 
  • warsztacie tuningu V-tech Tuning (ul. Bieżanowska 71), 
  • salonie BMW M Cars (ul. Josepha Conrada 20), 
  • siedzibie MPEC S.A. (Aleja Jana Pawła II 188), 
  • placu Na Groblach, 
  • P&R Kurdwanów oraz P&R Bieżanów, 
  • Akademii Górniczo-Hutniczej (ul. Reymonta 7). 

Obserwując regularny rozwój elektromobilności w Polsce, można spodziewać się, że również krakowska infrastruktura ładowania będzie się powiększać. Instalację kolejnych stacji ładowania na terenie Miasta Królów zapowiedziała już spółka GO+EAuto. 

Źródło: napradzie.pl, elektromobilnosc24.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.