Svante i Climeworks AG będą razem przechwytywali węgiel

Svante i Climeworks AG będą razem przechwytywali węgiel

Kanadyjska firma Svante oraz szwajcarski Climeworks AG podpisały umowę o współpracy, która ma zaowocować rozwojem technologii w przechwytywaniu węgla z atmosfery. Strony są przekonane, że ich produkty będą rozwiązaniem problemów dużej emisji węgla w takich sektorach, jak np. przemysł metalurgiczny.

Svante ma swoją siedzibę w Kolumbii Brytyjskiej i może pochwalić się pod względem komercyjnym opłacalną metodą przechwytywania dwutlenku węgla z istniejącej infrastruktury. Z kolei Climeworks AG z Zurychu opracował technologię DAC – bezpośredniego wychwytywania tego gazu z atmosfery.

Przewaga kosztowa Climeworks i Svante w połączeniu z progresywnymi politykami, jak ulga podatkowa w Stanach Zjednoczonych na 45 kwartałów oraz ulgi na paliwo Low Carbon Fuel Standard (LCFS), mogą sprawić, że wychwytywanie i usuwanie dwutlenku węgla będzie opłacalne w wielu gałęziach przemysłu na dużą skalępowiedział Claude Letourneau, prezes Svante.

Ponieważ naszym celem jest wychwytywanie około 90% CO2 z atmosfery i dostarczanie go rurociągiem do magazynów w skali gigatonów, Climeworks jest w stanie przekształcić nasze ciepło odpadowe i przechwycony z nim dwutlenek węgla w wysokiej jakości produktydodał.

Źródło: renewablesnow.com