Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Svante i Climeworks AG będą razem przechwytywać węgiel

Svante i Climeworks AG będą razem przechwytywać węgiel

Kanadyjska firma Svante oraz szwajcarski Climeworks AG podpisały umowę o współpracy, która ma zaowocować rozwojem technologii w przechwytywaniu węgla z atmosfery. Strony są przekonane, że ich produkty będą rozwiązaniem problemów dużej emisji węgla w takich sektorach, jak np. przemysł metalurgiczny.

BANER MOBILEB1
Reklama

Svante i Climeworks łączą siły w usuwaniu dwutlenku węgla

Svante ma swoją siedzibę w Kolumbii Brytyjskiej i może pochwalić się opłacalną metodą przechwytywania dwutlenku węgla z istniejącej infrastruktury. Z kolei Climeworks AG z Zurychu opracował technologię Direct Air Capture – bezpośredniego wychwytywania tego gazu z atmosfery.

Przewaga kosztowa Climeworks i Svante w połączeniu z progresywnymi politykami, jak ulga podatkowa w Stanach Zjednoczonych na 45 kwartałów oraz ulgi na paliwo Low Carbon Fuel Standard (LCFS), mogą sprawić, że wychwytywanie i usuwanie dwutlenku węgla będzie opłacalne w wielu gałęziach przemysłu na dużą skalępowiedział Claude Letourneau, prezes Svante.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Ponieważ naszym celem jest wychwytywanie około 90% CO2 z atmosfery i dostarczanie go rurociągiem do magazynów w skali gigatonów, Climeworks jest w stanie przekształcić nasze ciepło odpadowe i przechwycony z nim dwutlenek węgla w wysokiej jakości produktydodał.

Zobacz też:

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: renewablesnow.com

Fot. główne: Climeworks Press Kit

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.