Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tauron podłączył do swojej sieci ponad 800 prosumentów w czwartym kwartale zeszłego roku

tauron logo

Tauron podłączył do swojej sieci ponad 800 prosumentów w czwartym kwartale zeszłego roku

Spółka Tauron Dystrybucja poinformowała, że w ostatnim kwartale ubiegłego roku do swojej sieci przesyłowej podłączyła ponad ośmiuset nowych prosumentów. Całkowita liczba tego rodzaju instalacji w sieci Taurona w zeszłym rok przekroczyła 4900.

B1
Reklama

W pierwszym kwartale 2016 roku Tauron podłączył zaledwie 300 prosumentów (1,5 MW), jednakże wynikało to z niepewności co do dalszych losów ustawy o OZE. Drugi kwartał był o wiele lepszy i zakończył się podłączeniem około 1400 instalacji o całkowitej mocy niemalże 8 MW. Kolejny kwartał, po przyjęciu nowej ustawy o OZE, nie był o wiele gorszy. Tauron zakończył go z około 1100 nowymi mikroinstalacjami w sieci, o łącznej mocy ponad 7 MW.

Niemalże wszystkie z przyłączonych w czwartym kwartale 2016 roku mikroinstalacji, to systemy słoneczne. Tauron podłączył do sieci zaledwie dwie inne instalacje – były to dwie elektrownie wodne o łącznej mocy 41 kW.

Reklama

Oprócz mikroinstalacji Tauron w ostatnim kwartale zeszłego roku podłączył do swojej sieci przesyłowej trzy farmy wiatrowe o całkowitej mocy 7,3 MW, co daje niemalże 15 MW nowych mocy OZE przyłączonych w tym okresie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.