1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Te dachówki solarne pasują do każdego dachu

Te dachówki solarne pasują do każdego dachu

Dachówki solarne są coraz bardziej popularne. Jedna z firm ze Szwajcarii, która je sprzedaje przekonuje, że ich asortyment pasuje do każdego dachu. Czy zatem mamy przełom?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Dachówki solarne na każdy dach

Frma Freesuns ze Szwajcarii sprzedaje dachówki solarne, które według producenta pasują do każdego dachu. Producent ma w ofercie cztery ich rodzaje: Solaris VDiamond Terracotta, Solaris Heritage, Solaris Premium Black oraz Solaris Classic. 

Każda seria daje inne efekty wizualne, a także jest w stanie generować różną ilość energii w przeliczeniu na metr kwadratowy. Seria Classic może zaoferować w szczycie do 150 W/m2, seria Premium Black – 144 W/m2, Heritage – 138 W/m2, a najsłabsza seria VDiamond Terracotta oferuje do 97 W/m2.

Dachówki solarne w różnych kolorach i kształtach

Dachówki solarne Freesuns można zakupić w różnej formie. Producent  oferuje różne kształty i kolorystykę w poszczególnych liniach swoich modułów PV. W serii VDiamond Terracotta dostępne są trzy kolory: Terracotta, brąz i czerwień. Niezależnie od koloru dachówka układana jest w na wzór obróconego o 45 stopni kwadratu.

Solaris Heritage z kolei jest dostępny w kolorze matowej szarości i nie zawiera widocznych elektrod przewodzących. Kształt pojedynczej dachówki to prostokąt, a dach wyłożony taką dachówką solarną ma na pierwszy rzut oka nie sprawiać wrażenia dachu solarnego.

Solaris Premium Black natomiast to lśniąco czarna prostokątna dachówka solarna, również pozbawiona widocznych elektrod na przedniej powierzchni. Sprawdzi się tam, gdzie domownicy cenią sobie estetykę, lubią czarne dachy i są w stanie pogodzić się z nieco niższymi uzyskami energii.

Źródło: Freesuns 

Fot. Freesuns.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.