Sposób na korki w przyszłości? Audi pracuje nad latającą taksówką!

W XX wieku przewidywano, że kolejne dekady mogą przynieść rewolucję w świecie maszyn. Nie tylko pisarze science-fiction, ale nawet naukowcy zakładali, że codziennością staną się niewielkie, osobowe pojazdy latające. Technologia rozwinęła się w innym kierunku, okazuje się jednak, że takie „cuda” mogą pojawić się na ulicach za 10 lat. Audi pracuje nad taksówką podłączaną do drona!

Elektryczne samoloty już niebawem będą latać nad naszymi głowami?

Airbus wraz z Rolls-Royce’em oraz Siemensem podjęły decyzję o współpracy dotyczącej stworzenia elektrycznego samolotu pasażerskiego, który miałby być wykorzystywany na trasach regionalnych, pozwalając na przelot maksymalnie stu pasażerów. Ma on zostać zbudowany na bazie samolotu BAe 146 i wyposażony w silnik elektryczny o mocy 2 MW. Docelowo także drugi silnik spalinowy ma zostać zamieniony na zasilany energią elektryczną, jednakże o podjęciu takiej decyzji zadecydują przebieg testów i rezultaty z nich płynące.

Samoloty elektryczne będą latać po niebie jeszcze przed 2025 rokiem?

Elektryfikacja będzie kolejną wielką rzeczą w lotnictwie. Stwierdzamy, że zarówno Airbus, Boeing oraz pozostali przewoźnicy potrzebują Norwegii, jeśli chcą przetestować jej autorskie rozwiązania. Chcemy być katalizatorem, aby móc to zrobić. Potrzebne technologie już istnieją – nie jest zatem utopią stwierdzenie, że pierwszy komercyjny samolot elektryczny może wnieść się w powietrze przed 2025 rokiem – dodał prezes spółki Avinor.