Tesla odnotowała gwałtowny wzrost i rekordową produkcję w II kwartale 2019 r.

W drugim kwartale 2019 r. Tesla wyprodukowała 87 048 nowych samochodów. Tym samym koncern podwoił swoje wyniki z poprzedniego kwartału.

Tesla pokonała globalne wyzwania logistyczne 

Firma poinformowała, że wygenerowane wolne przepływy pieniężne w wysokości 614 mln dolarów są najwyższe w historii firmy, które łącznie z ofertą wynoszą 5 mld dolarów w gotówce i innych ekwiwalentach środków pieniężnych. Wysoka produkcja jest w dużej mierze wynikiem gigantycznej popularności Modelu 3, który został dostarczony 77 634 razy na całym świecie.

“To trochę szalone, że Tesla prawie każdego roku podwaja swoją łączną produkcję. To szaleństwo – wyprodukować tyle samochodów w ciągu roku, ile zrobiliśmy w całej naszej historii”- powiedział Elon Musk.

W drugim kwartale tego roku, Tesla dodała 101 pojazdów do swojej floty usług mobilnych i otworzyła 25 nowych sklepów i punktów usługowych. Oznacza to, że wielkość floty klientów podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Tesla może produkować  tygodniowo 7 tys. sztuk Modelu 3

Obecnie Tesla może produkować 7 000 sztuk Modelu 3 tygodniowo i dąży do tego, aby do końca 2019 roku móc wyprodukować 10 000 sztuk wszystkich modeli łącznie. Koncern przygotowuje się do uruchomienia produkcji modelu 3 w Chinach i produkcji modelu Y w USA.