Tesla odnotowała gwałtowny wzrost i rekordową produkcję w II kwartale 2019 r.

W drugim kwartale 2019 r. Tesla wyprodukowała 87 048 nowych samochodów. Tym samym koncern podwoił swoje wyniki z poprzedniego kwartału.

Tesla pokonała globalne wyzwania logistyczne 

Firma poinformowała, że wygenerowane wolne przepływy pieniężne w wysokości 614 mln dolarów są najwyższe w historii firmy, które łącznie z ofertą wynoszą 5 mld dolarów w gotówce i innych ekwiwalentach środków pieniężnych. Wysoka produkcja jest w dużej mierze wynikiem gigantycznej popularności Modelu 3, który został dostarczony 77 634 razy na całym świecie.

Fotowoltaika od Columbus Energy

“To trochę szalone, że Tesla prawie każdego roku podwaja swoją łączną produkcję. To szaleństwo – wyprodukować tyle samochodów w ciągu roku, ile zrobiliśmy w całej naszej historii”- powiedział Elon Musk.

W drugim kwartale tego roku, Tesla dodała 101 pojazdów do swojej floty usług mobilnych i otworzyła 25 nowych sklepów i punktów usługowych. Oznacza to, że wielkość floty klientów podwoiła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Tesla może produkować  tygodniowo 7 tys. sztuk Modelu 3

Obecnie Tesla może produkować 7 000 sztuk Modelu 3 tygodniowo i dąży do tego, aby do końca 2019 roku móc wyprodukować 10 000 sztuk wszystkich modeli łącznie. Koncern przygotowuje się do uruchomienia produkcji modelu 3 w Chinach i produkcji modelu Y w USA.