Total wyzeruje swoje emisje do 2050 roku

Total wyzeruje swoje emisje do 2050 roku

Francuski koncern petrochemiczny Total zadeklarował, że do 2050 roku osiągnie zerową emisję netto węgla. Pomimo kryzysu na rynku paliwowym planowane są inwestycje w zieloną energię. Wcześniej firma zaplanowała zwiększenie swojego portfela OZE do 25 GW do 2025 roku.

Total informuje, że w sektorze paliwowym przeznacza najwięcej, bo aż 10 proc. swoich nakładów na inwestycje związane z niskoemisyjną energią elektryczną. Firma przekonuje, że ta liczba wzrośnie do 20 proc. do “2030 roku lub wcześniej”. 

O wzroście firma już od momentu załamania się  rynku paliwowego w konsekwencji wybuchu pandemii koronawirusa. Total jednak zanotował przychody, choć główne wskaźniki spadły o 35-64 proc. w porównaniu z okresem analogicznym w 2019 roku.

W ten sposób Total jest kolejnym koncernem petrochemicznym, który deklaruje zwiększenie portfela zielonej energii i wyzerowanie swojej emisji węgla po Repsolu, Galpie, BP, Eni czy Equinor. W sektorze panuje nastawienie, żeby firmy pomimo kryzysu nie rezygnowały z przejścia na OZE.

Źródło: pv-tech.org