Total wyzeruje swoje emisje do 2050 roku

Francuski koncern petrochemiczny Total zadeklarował, że do 2050 roku osiągnie zerową emisję netto węgla. Pomimo kryzysu na rynku paliwowym planowane są inwestycje w zieloną energię. Wcześniej firma zaplanowała zwiększenie swojego portfela OZE do 25 GW do 2025 roku.

Total informuje, że w sektorze paliwowym przeznacza najwięcej, bo aż 10 proc. swoich nakładów na inwestycje związane z niskoemisyjną energią elektryczną. Firma przekonuje, że ta liczba wzrośnie do 20 proc. do “2030 roku lub wcześniej”. 

O wzroście firma już od momentu załamania się  rynku paliwowego w konsekwencji wybuchu pandemii koronawirusa. Total jednak zanotował przychody, choć główne wskaźniki spadły o 35-64 proc. w porównaniu z okresem analogicznym w 2019 roku.

W ten sposób Total jest kolejnym koncernem petrochemicznym, który deklaruje zwiększenie portfela zielonej energii i wyzerowanie swojej emisji węgla po Repsolu, Galpie, BP, Eni czy Equinor. W sektorze panuje nastawienie, żeby firmy pomimo kryzysu nie rezygnowały z przejścia na OZE.

Źródło: pv-tech.org