Unimot zostanie producentem paneli fotowoltaicznych

Polska grupa energetyczno-paliwowa Unimot rozwija działalność. Poza sprzedażą usług fotowoltaicznych wkrótce rozpocznie też produkcję własnych paneli. W ciągu 9 miesięcy ma powstać linia produkcyjna w Sędziszowie Małopolskim.

Unimot i OZE

Unimot otworzył się na branżę fotowoltaiczną. W tym roku firma powołała do życia zależną od spółki Unimot Energia-Gaz markę Avia Solar. Za jej pośrednictwem oferuje kompleksowe usługi z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Grupa decyduje się teraz na podjęcie kolejnych kroków w tej branży.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Linia produkcyjna w Sędziszowie Małopolskim

Jak zapowiada Unimot w komunikacie prasowym, w ciągu 9 miesięcy ruszy produkcja ich własnych paneli fotowoltaicznych, oznaczonych także jako produkt marki Avia Solar. Moduły będą produkowane w Sędziszowie Małopolskim, w zakładach PZL Sędziszów.

– Nowa linia produkcyjna paneli fotowoltaicznych w naszym zakładzie połączy technologicznie cały projekt OZE, który dynamicznie rozwijamy w PZL Sędziszów wraz ze wsparciem władz wojewódzkich i samorządowych  na terenie podkarpacia – mówi Grzegorz Trafiał, Członek Zarządu PZL Sędziszów S.A.Aktualnie jesteśmy właścicielem marki Battery Guru, pod którą produkujemy baterie Li-Ion do pojazdów elektrycznych. Dynamicznie rozwijamy także stacjonarne i mobilne magazyny mocy oraz nasze centrum badawczo-rozwojowe.

W pierwszej fazie linia będzie miała moce produkcyjne na poziomie 15 MW, zaś docelowo ma osiągnąć 150 MW.

Budowanie pozycji Unimotu w branży OZE

Posiadanie własnej linii produkcyjnej zwiększy bezpieczeństwo dostaw paneli dla spółki UNIMOT Energia i Gaz oraz pozwoli uzyskiwać dodatkowe marże w całym łańcuchu dostaw. Umiejscowienie produkcji na terenie już istniejącej fabryki w Sędziszowie Małopolskim pozwoli obniżyć CAPEX inwestycji, który na pierwszym etapie nie przekroczy 500.000 EURO dodaje Adam Sikorski,  Prezes Zarządu UNIMOT S.A. – Jestem przekonany, że dostęp do paneli fotowoltaicznych własnej produkcji oraz rozwój tej technologii wewnątrz naszej Grupy Kapitałowej, będzie budowało jej wartość, zapewni nam wieloletnią przewagę konkurencyjną i dostarczy w przyszłości dodatkowe przychody.

źródło: informacja prasowa, unimot.pl