Ursus Bus intensywnie się rozwija dzięki elektromobilności

Ursus z umową na dostarczenie autobusów do Warszawy

Firma Solaris Bus & Coach S.A. wiedzie prym wśród polskich firm działających na pograniczu branży motoryzacyjnej i transportowej. Elektryczne autobusy firmy z Bolechowa pod Poznaniem jeżdżą już po całej Europie, ciesząc się uznaniem ze strony nie tylko pasażerów, ale przede wszystkim kontrahentów spółki. Konkurencja jednak nie śpi, także ta działająca na polskim rynku – firma Ursus Bus również zauważyła rosnące zainteresowanie elektromobilnością, która skutkuje wzrostem popytu na elektryczne autobusy. Pomimo zaledwie rocznej działalności spółki, dzięki takiej decyzji Ursus Bus już teraz generuje znaczne zyski.

To jest już mniej więcej 20%  udziału w przychodach całej Grupy Ursus. Bardzo nas to cieszy. Program E-Bus Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Energii wskazuje na to, że zamówień na elektryczne autobusy będzie coraz więcej. Obecnie bardzo mocno pracujemy nad rozwojem tych produktów. Przykładem tego są nasze elektryczne autobusy dostarczone do Warszawy, które zostały wyposażone w najnowocześniejsze na świecie baterie (…). Zważając na czas uruchomienia spółki, osiągnięty wynik jest rewelacyjny. Między innymi dzięki temu firma planuje kolejne inwestycje w rozwój swoich produktów oferowanych kontrahentom. Jednym z pomysłów jest dostarczenie do oferty autobusów napędzanych wodorem. Uważamy, że napędy wodorowe dosyć szybko pojawią się w autobusach komunikacji publicznej i małych samochodach dostawczych, gdzie jeszcze technologia bateryjna jest niewystarczająca dla zapewnienia odpowiedniego zasięgu – powiedział w wywiadzie dla PAP Karol Zarajczyk, pełniący rolę prezesa zarządu firmy Ursus Bus.  

    1 komentarz

    1. Warto dodać, że te 190 mln złotych, na które opiewa portfolio zamówień Ursus Bus to mniej więcej tyle ile warte jest ponad 1600 ciągników (Ursus C380). To trochę tak jakby Ursus podwoił sprzedaż swoich ciągników w Polsce… albo raczej potroił bo przecież oprócz tych autobusów to Ursus przecież sprzedał już (w okresie styczeń – wrzesień 2017) blisko 600 ciągników

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Niemal dwadzieścia procent ankietowanych zastanawia się nad zakupem elektrycznego samochodu

Następny artykuł

W indyjską Mytrah zainwestowano 277 milionów dolarów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,
%d bloggers like this: