Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Niemczech produkcja energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych wzrosła o 30% w pierwszej połowie roku

morska farma wiatrowa

W Niemczech produkcja energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych wzrosła o 30% w pierwszej połowie roku

Według danych Deutsche WindGuard w pierwszej połowie 2019 r. niemiecka branża morskiej energii wiatrowej dodała 252 MW nowej mocy wytwórczej. Deweloperzy zainstalowali w sumie 42 turbiny, dzięki czemu łączna moc przyłączeniowa sieci wynosi prawie 6,7 GW. Kolejne 679 MW jest w budowie.

BANER MOBILEB1
Reklama

Offshore wind groups, BWE, BWO, Stiftung Offshore-Windenergie, VDMA Power Systems i WAB stwierdziły, że cel 7,7 GW w 2020 roku jest w zasięgu ręki: – Przemysł morski działa zgodnie z oczekiwaniami i – jak już ogłosiliśmy – w coraz większym stopniu rozwija się w kierunku fundamentów transformacji energetycznej.

Grupy ostrzegają jednak, że inwestycje są zagrożone brakiem długoterminowych ram i ponowiły apele dotyczące utrzymania pozycji lidera technologicznego Niemiec jako lokalizacji przemysłu wiatrowego. Według wydanego oświadczenia potrzebne są niezawodne i długoterminowe warunki pozwalające na osiągnięcie celów w zakresie ochrony klimatu do 2030 r. – „Wiąże się to z podniesieniem celów ekspansji i ogłoszeniem przed końcem roku specjalnego przetargu, w tym także z dostępnymi jeszcze mocami przerobowymi” – czytamy w oświadczeniu.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Źródło: renews.biz

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.