1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Walczą prawem z przemysłowym smogiem

smog

Walczą prawem z przemysłowym smogiem

Frank Bold to fundacja zrzeszająca prawników, która prowadzi bezpłatną poradnię prawną w sprawach związanych z ochroną środowiska. Tym razem swoją ofertę kieruje do lokalnych społeczności dotkniętych problemem smogu.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Fundacja Frank Bold

Organizacja działa od 1995 roku na świecie, a od 2012 w Polsce. Zespół prawników doradza osobom aktywnie działającym na rzecz swojego otoczenia oraz rozwiązuje problemy prawne. Swoją działalność koncentruje w trzech obszarach – Odpowiedzialna Energia, Odpowiedzialne Państwo oraz Odpowiedzialne Przedsiębiorstwa. Na stronie Fundacji możemy znaleźć poradniki i szablony dotyczące środków zaskarżania, pozwolenia na budowę lub dostępu do informacji publicznej.

W trosce o czyste powietrze

Frank Bold realizuje projekt finansowany przez Patagonia Environmental Grants Program Fund. W ramach akcji zamierza pomagać społecznościom lokalnym, które zmagają się z problemem zanieczyszczenia powietrza spowodowanym działalnością zakładów przemysłowych. 

Potrzebujesz pomocy?

Osoby mieszkające w sąsiedztwie fabryk i zakładów przemysłowych mają szansę na poradę prawną. Jedna ze spraw zostanie kompleksowo poprowadzona przez prawników z Frank Bold. 

“Możemy zaoferować pomoc w sprawach dotyczących emisji do powietrza z zakładów przemysłowych – przede wszystkim chodzi tu o średnie i duże zakłady. (…) Jesteśmy w stanie pomóc w sprawie emisji substancji toksycznych, jak i uciążliwości odorowych. W ramach tego projektu nie zajmujemy się drobnymi przedsiębiorstwami, chociaż jeśli ktoś się zgłosi, to spróbujemy pomóc” – komentuje Miłosz Jakubowski, prawnik z Fundacji Frank Bold.

Aby uzyskać pomoc, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie Fundacji

Źródło: smoglab.pl, frankbold.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.