solar-panel-install-disney-solar-farm-fl

Walt Disney World zainwestuje w drugą elektrownię słoneczną

Zarządcy kompleksu rozrywkowego Walt Disney World Resort na Florydzie poinformowali, że planują strategiczną inwestycję w postaci elektrowni słonecznej, która dostarczy energię do największego parku Disneya na świecie. Będzie to już druga elektrownia rozrywkowego giganta.

Reedy Creek Improvement District podkreśla, że elektrownia będzie składa się z 518 tysięcy paneli słonecznych. Łączna powierzchnia infrastruktury solarnej będzie sięgała 110 ha. Oczekuje się, że inwestycja przyniesie w skali roku około 120 tysięcy MWh energii elektrycznej.

„Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem prac nad nową instalacją solarną w ramach naszego programu odpowiedzialności za nadzór nad gruntami i ochronę środowiska w obrębie dzielnicy”, wyjaśnił John Classe, administrator Reedy Creek i dodał: „Ten projekt znacząco zwiększy nasze zasoby energii odnawialnej i stworzy nowe możliwości środowiskowe w przyszłości”.

W inwestycji firmie Disney pomoże lokalna firma energetyczna Origis Energy z siedzibą w Miami. Jej zadaniem będzie przede wszystkim integracja infrastruktury z lokalnym systemem elektroenergetycznym.

Firma zauważa, że do realizacji nowego projektu stworzy około 300 miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

Disney posiada już jedną elektrownię słoneczną o nietypowej konstrukcji – w postaci głowy Myszki Miki. Składa się ona z 48 tysięcy paneli słonecznych, której zajmują 9 hektarów. Jej moc to 5 MW, co wystarcza do zasilenia około 1000 domów. 15-letni kontrakt biznesowy podpisany jest ze spółką Duke Energy. Więcej informacji można znaleźć w tekście 6 nietypowych instalacji fotowoltaicznych.

Źródło: Orlando Sentinel., Larry Brown

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!