Wiadomości OZE Warszawa inwestuje w fotowoltaikę! 05 lipca 2019 Wiadomości OZE Warszawa inwestuje w fotowoltaikę! 05 lipca 2019 Przeczytaj także OZE Magazyny energii w Europie rosną zbyt wolno. 470 GWh może nie wystarczyć do 2030 roku Europejski rynek bateryjnych magazynów energii (BESS) rozwija się w rekordowym tempie i w 2025 roku przekroczył 100 GWh łącznej pojemności. Mimo to analizy wskazują, że bez zdecydowanych zmian regulacyjnych i wdrożenia wspólnego europejskiego planu rozwoju magazynów energii Unia Europejska może nie osiągnąć do 2030 roku poziomu magazynowania energii niezbędnego do zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. Władze Warszawy zaprezentowały „Strategię adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”, która zakłada inwestycje w instalacje fotowoltaiczne zasilające budynki miejskie. Reklama Rafał Trzaskowski zaznaczył, że władze miasta zamierzają zainstalować na budynkach miejskich systemy fotowoltaiczne, które zwiększą bezpieczeństwo energetyczne i obniżą koszty zakupu energii. Warszawa planuje pozyskać pieniądze na inwestycję od europejskich banków, w tym celu Justyna Glusman ma prowadzić rozmowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Największym producentem energii z fotowoltaiki stanie się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które oszacowało, że planowane instalacje zapewnią roczną produkcję energii na poziomie ok. 6,7 GWh, co pokryje 25% ogólnego zapotrzebowania na prąd. Inwestycja powinna zwrócić się w ciągu 7 lat, dzięki rocznym oszczędnościom wynoszącym ok. 1,8 mln zł netto. Prezydent Warszawy chce zwiększyć dotacje dla mieszkańców miasta na montaż instalacji fotowoltaicznych. Według przedstawionych danych do końca marca bieżącego roku Warszawa przyznała blisko 1,7 tys. dotacji na domowe mikroinstalacje OZE, co – jak mówił prezydent Trzaskowski – oznacza wzrost o 800% w porównaniu z 2016 r. Foto: UM Warszawa Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.