Warszawa – stołeczne dofinansowanie dla fotowoltaiki

Warszawa – stołeczne dofinansowanie dla fotowoltaiki

Od 1 września mieszkańcy Warszawy będą mogli składać wnioski do ratusza o dofinansowanie m.in. instalacji OZE. Program przewiduje wsparcie finansowe przy instalacji kolektorów słonecznych, pomp ciepła, a nawet turbin wiatrowych. Ile pieniędzy można otrzymać?

Kolejny nabór programu

Uchwała o programie dotacji “Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej” została przyjęta 26 września 2019 roku. Pierwszy nabór trwał do 31 marca br. Przyznawane pieniądze miały zostać wykorzystane na inwestycje podejmowane w tym roku. Z początkiem września rusza kolejny nabór na inwestycje przyszłoroczne. Podobnie jak ostatnio, potrwa do końca marca. Ze względu na panujący trend inwestowania w OZE, nie warto zwlekać ze złożeniem wniosku. Środki na wsparcie są ograniczone i o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. 

Zasady wsparcia

O dofinansowanie do inwestycji OZE lub pompy ciepła mogą starać się zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, wspólnoty oraz spółdzielnie mieszkaniowe. Na instalacje fotowoltaiczną można otrzymać do 15 tys. zł., ale nie więcej niż 1500 na każdy 1kW mocy. Z kolei w przypadku pomp ciepła, można liczyć do 30 tys. zł (dla powietrznych, ale nie więcej niż 1000 na 1kW) oraz do 40 tys. zł (dla gruntowych, ale nie więcej niż 2000 na 1kW).

Urząd Miasta przyznaje dotację bezzwrotnie i można ją odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Gdzie należy przekazywać zgłoszenia?

Odbiorcą wniosków jest Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu Miasta Warszawy. Można je przesyłać drogą mailową lub pocztową. Możliwe jest także odbycie rozmowy telefonicznej, podczas której można podyktować dane urzędnikowi. Natomiast wniosek podpisać w późniejszym terminie. 

Formularze i pełna dokumentacja programu znajduje się tutaj.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.