Wielka Brytania promuje morską energetykę wiatrową

farma-offshore

Koalicja firm i organizacji obywatelskich rozpoczęła w Wielkiej Brytanii nową kampanię informacyjną. Celem tej akcji jest popularyzowanie wiedzy wśród obywateli UK na temat korzyści wynikających z morskich farm wiatrowych oraz uświadomienie opinii publicznej, że koszty inwestycji w ten obszar energetyki odnawialnej są coraz niższe.

W kampanię zaangażowały się najpotężniejsze firmy z branży odnawialnych źródeł energii, m.in. Dong Energy, GE, Scottish Power Renewables, Siemens Gamesa, SSE, Vattenfall, Greenpeace, Marine Conservation Society.

Jednym z elementów projektu informacyjnego, z jakim organizacja WWF planuje wyjść do obywateli, jest oplakatowanie stacji metra Westminster w Londynie.

Kampanię rozpoczął aktor Peter Capaldi, który stwierdził, że „Wielka Brytania to światowy lider w technologii mogącej generować ogromne ilości czystej energii, która w ciągu ostatnich dwóch lat potaniała o połowę”.

Matthew Wright, Dyrektor Zarządzający Dong Energy UK, powiedział:

„Morska energetyka wiatrowa stanowi ogromną szansę dla Wielkiej Brytanii. Może stać się kręgosłupem transformacji energetycznej w kraju. Widzimy korzyści płynące z tego, że kolejne rządy zaangażowały się w tę technologię. To jednak dopiero początek”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Trwają targi POL-ECO-SYSTEM

Następny artykuł

NFOŚiGW o kierunkach odpowiedzialnego finansowania ochrony środowiska i gospodarki wodnej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,