Wrocławska Vozilla zelektryfikuje Wrocław

Carsharing przyjął się w kraju nad Wisłą nadzwyczaj pozytywnie. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe firmy, świadczące usługi wypożyczania samochodów na minuty. Co więcej, w takich ofertach coraz częściej proponuje się korzystanie z samochodów z silnikiem elektrycznym, które nie emitują spalin. Wrocław jest zatem kolejnym miastem, którego mieszkańcy już w listopadzie będą mogli wyruszyć na miasto wypożyczając „elektryka”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wszystko dzięki miejskiej sieci carsharingowej – firma Vozilla podjęła się współpracy z miastem Wrocław, na czym skorzystają przede wszystkim jego mieszkańcy. Wrocławska wypożyczalnia ma stanowić uzupełnienie dla komunikacji miejskiej, która nie zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W ofercie Vozilli znajdzie się 190 egzemplarzy modelu Nissan Leaf oraz dodatkowe dziesięć samochodów dostawczych Nissan e-NV200.

Pojazdy te będzie można wypożyczać przez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne, w taki sam sposób, jak ma to miejsce w innych miastach. Jedna minuta jazdy ma kosztować złotówkę, a kwota ta ma stanowić koszt całkowity – firma zapewnia, że nie wprowadziła żadnych ukrytych opłat. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy użytkownik zechce zarezerwować samochód sporo wcześniej.