Wrocławska Vozilla zelektryfikuje Wrocław

vozilla

Carsharing przyjął się w kraju nad Wisłą nadzwyczaj pozytywnie. Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe firmy, świadczące usługi wypożyczania samochodów na minuty. Co więcej, w takich ofertach coraz częściej proponuje się korzystanie z samochodów z silnikiem elektrycznym, które nie emitują spalin. Wrocław jest zatem kolejnym miastem, którego mieszkańcy już w listopadzie będą mogli wyruszyć na miasto wypożyczając „elektryka”.

Wszystko dzięki miejskiej sieci carsharingowej – firma Vozilla podjęła się współpracy z miastem Wrocław, na czym skorzystają przede wszystkim jego mieszkańcy. Wrocławska wypożyczalnia ma stanowić uzupełnienie dla komunikacji miejskiej, która nie zawsze jest dopasowana do indywidualnych potrzeb mieszkańców. W ofercie Vozilli znajdzie się 190 egzemplarzy modelu Nissan Leaf oraz dodatkowe dziesięć samochodów dostawczych Nissan e-NV200.

Pojazdy te będzie można wypożyczać przez dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne, w taki sam sposób, jak ma to miejsce w innych miastach. Jedna minuta jazdy ma kosztować złotówkę, a kwota ta ma stanowić koszt całkowity – firma zapewnia, że nie wprowadziła żadnych ukrytych opłat. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy użytkownik zechce zarezerwować samochód sporo wcześniej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Spalarnie odpadów generują zbyt duże ilości zanieczyszczeń

Następny artykuł

Panele i klimatyzacja

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , , , ,