Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Xiaomi wprowadza na rynek składany panel fotowoltaiczny do wielkości kartki A2

Xiaomi wprowadza na rynek składany panel fotowoltaiczny do wielkości kartki A2

Do sprzedaży trafił składany panel fotowoltaiczny Xiaomi Mijia Solar Panel. Przenośny moduł ma moc 100W, a złożony jest wielkości kartki A2. Urządzenie zostało zaprojektowane jako integralna część mobilnego generatora Mijia Outdoor Power Supply 1000 Pro o pojemności 280000 mAh. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Składany panel fotowoltaiczny od Xiaomi 

Xiaomi wprowadziło na rynek własny, przenośny panel fotowoltaiczny Mijia Solar Panel o mocy 100W. Moduł jest lekki – waży około 3 kg, ale największą jego zaletą jest fakt, że można go złożyć do rozmiarów kartki A2 (420 x 594 mm). W dodatku jest wodooporny i pyłoszczelny, co sprawia, że idealnie nadaje się w podróż. Maksymalne napięcie oferowane przez ten panel wynosi 24,6V. 

COVf2pMDEou0j8VtiQ6sgdGWBaZUnv T9hbafZ4wEARcNAWfVYSEBTJ0UGQPUUfvtW81dWQ 4OhE5ufftjLKHzYdh9sXDdOfAIjrzEgfWZ2Jy73XN8yBlNHfNIKeCIeAxGxieDz95I jYgzXq8EKMWBsdaWR7wGvJfPLjdZHH2W3RprnyNojgwbwGg
Przenośny moduł fotowoltaiczny Xiaomi Mijia Solar Panel 100W. Źródło: Xiaomi

Technologia Metal Wrap Through

Składany panel fotowoltaiczny Xiaoimi został zaprojektowany przy wykorzystaniu technologii MWT (Metal Wrap Trought), która zwiększa wydajność modułu. To technologia ogniw słonecznych, która polega na  alternatywnym sposobie połączeń między płytkami krzemowymi. 

Dotychczas stosowano szynowody zbiorcze (zwane też busbarami), które nakłada się bezpośrednio na warstwę krzemu metodą sitodruku typu H. Wizualnie przypominają one linie dzielące ogniwa na prostokątne paski – jakby panele były obudowane dodatkowymi oddzielającymi jest strunami. Tego typu połączenia wiążą się jednak z wystąpieniem zacienienia, ponieważ znajdują się nieco powyżej warstwy krzemowej, a także znacznym poziomem rezystancji szeregowej, przez którą panele przesyłają mniejsze ilości energii. 

Nowe urządzenie ma być integralną częścią generatora Mijia Outdoor Power Supply 1000 Pro. 

Mobilny generator Xiaomi 

Mobilny zasilacz Mijia 1000 Pro ma pojemność 1022Wh (280000mAh), a wydajność baterii nie spada nawet do 1000 cykli ładowania. Generator jest wyposażony aż 13 portów, w tym 22,5 W USB-A, 100 W USB-C oraz 1,800 W AC. Przenośny magazyn energii od Xiaomi można ładować za pomocą dwóch składanych modułów fotowoltaicznych Mijia.  

Źródło: gramwzielone.pl, xiaomipedia.com

Fot. główna: Xiaomi 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.