Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Yamaha wprowadza do Europy serię e-skuterów i e-rowerów

Yamaha wprowadza do Europy serię e-skuterów i e-rowerów

Legendarny, japoński koncern motocykli i skuterów Yamaha proponuje korzystne dla środowiska, choć niemniej widowiskowe elektryczne odpowiedniki. W ofercie dla Europy pojawiły się elektryczne rowery i skutery.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Yamaha na elektrycznej ścieżce

Koncern Yamaha zamierza wyprodukować i wprowadzić na rynek europejski trzy rodzaje elektrycznych rowerów, jeden motorower EPAC (Pedelec) z małym silnikiem elektrycznym oraz dwa e-skutery. Rozwiązania te są dedykowane rozwojowi niskoemisyjnej mobilności w zakorkowanych miastach. Pojazdy mają pojawić się na naszym kontynencie praktycznie we wszystkich krajach jeszcze w tym roku.

Yamaha wprowadza na rynek dwa nowe skutery elektryczne, z modelami o pojemności 50 cm3 i 125 cm3. Prezes Yamaha Motor Europe, Eric de Seynes obiecuje, że w ciągu roku pojawi się dodatkowo o wiele więcej modeli.

8KQtQ6AB9Nuf95tK8xJklP1Pa7KeLirpyWZgk2W3b
Pedelec Yamaha, fot. Yamaha

Skuter Yamahy o nazwie Neo’s to według producenta komfortowy, zwrotny i łatwy w prowadzeniu pojazd nowej generacji. Zasilany litowo-jonowym akumulatorem i napędzany silnikiem skuter charakteryzuje się cichym trybem jazdy i wpisuje się w założenia jazdy po smart city. Yamaha B01 w biało-czarnych barwach z turkusowymi wstawkami daje efekt minimalistycznego designu.

Rewolucyjny silnik do e-roweru 

Yamaha opracowała swój pierwszy silnik do rowerów elektrycznych już w 1993 roku i wciąż pozostaje jednym z ich czołowych producentów. W zeszłym roku koncern wprowadził na rynek ultra-kompaktowy silnik PW-X3. Jak podaje Yamaha, silnik powstał w koncepcji „Pure Ride”, czystej jazdy na jeszcze wyższym poziomie. Został opracowany szczególnie z myślą o nowej generacji europejskich rowerów e-MTB. PW-X3  jest najmniejszą, najlżejszą i najmocniejszą jednostką napędową Yamahy.

ODl1LUR2Yh5EaFbRo6H68sbrWhSJAow w8QBHNmrQHa2EvmEUtN4Ckd5k Wc8nvWTEVXojnsjCLhSfcFqQT2au6ehk XbyLovVIPyxUcobMb7QIJPeXxgMCqr71pZO Rs3IzZBs
Elektryczny rower Yamaha w charakterystycznej barwie, fot. Yamaha

Yamaha od kilku lat sprzedaje również elektryczne rowery w Japonii i Stanach Zjednoczonych, a teraz planuje wprowadzić je również na rynek europejski.

źródło: bike-eu.com, yamaha-motor.eu

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.