Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity – cenniki i łamacze światła!

żabka perowskity

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity – cenniki i łamacze światła!

Perowskity, przełomowa polska technologia fotowoltaiczna, już niedługo pojawią się w sieci sklepów Żabka. Co zakładają umowy zawarte pomiędzy firmą Saule Technologies a największą w Polsce siecią franczyz typu convenience?

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity

Saule Technologies, polska firma, która pierwsza na świecie skomercjalizowała technologię perowskitów, podpisała dwie umowy z siecią Żabka: 16 i 20 maja 2022 roku.

Pierwsza z nich przewiduje dostawę i montaż pilotażowej instalacji łamaczy światła z elementami ogniw perowskitowych na jednym ze sklepów. Saule Technologies opracuje dokumentację projektową instalacji, uzyska wymagane pozwolenia i zapewni szkolenie dla pracowników Żabki z zakresu korzystania z perowskitów. Premiera tego rozwiązania miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku w Lublinie.

Druga umowa zawarta 20 maja zakłada dostawę i montaż elektronicznych etykiet cenowych zasilanych perowskitowym ogniwem fotowoltaicznym w jednym ze sklepów oraz udzielenie licencji oraz gwarancji do oprogramowania produktu. Perowskitowe elektroniczne etykiety sklepowe działają dzięki sztucznemu oświetleniu ze sklepu, a ceny na nich umieszczane mogą być zmieniane wielokrotnie w ciągu dnia.

Na czym polega technologia perowskitów, która została już doceniona na całym świecie?

Czym są perowskity?

Perowskit to minerał, z którego wykonane są bardzo cienkie, lekkie i elastyczne ogniwa fotowoltaiczne. To duża zmiana w stosunku do tradycyjnych ogniw krzemowych. Saule Technologies jest jedyną firmą na świecie, która jest w stanie masowo produkować i sprzedawać fotowoltaiczne ogniwa perowskitowe –  są elastyczne, cienkie, lekkie i wydajne nawet w sztucznym świetle. Polska firma produkuje perowskitowe ogniwa słoneczne w swoim pilotażowym zakładzie od maja 2021 roku.

Na początku czerwca fabrykę Saule odwiedził sam Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu.

Wcześniej perowskity zostały wykorzystane m.in. w polskim pawilonie na Expo 2020.

Żabka nie boi się nowych technologii. W jednym z warszawskich sklepów wprowadziła m.in. płytki podłogowe Pavegen, które produkują energię:

źródło: biznes.pap.pl, zdj. główne – zabkagroup.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.