Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity – cenniki i łamacze światła!

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity – cenniki i łamacze światła!

Perowskity, przełomowa polska technologia fotowoltaiczna, już niedługo pojawią się w sieci sklepów Żabka. Co zakładają umowy zawarte pomiędzy firmą Saule Technologies a największą w Polsce siecią franczyz typu convenience?

B1
Reklama

Żabka wprowadzi do sklepów perowskity

Saule Technologies, polska firma, która pierwsza na świecie skomercjalizowała technologię perowskitów, podpisała dwie umowy z siecią Żabka: 16 i 20 maja 2022 roku.

Pierwsza z nich przewiduje dostawę i montaż pilotażowej instalacji łamaczy światła z elementami ogniw perowskitowych na jednym ze sklepów. Saule Technologies opracuje dokumentację projektową instalacji, uzyska wymagane pozwolenia i zapewni szkolenie dla pracowników Żabki z zakresu korzystania z perowskitów. Premiera tego rozwiązania miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku w Lublinie.

Reklama

Druga umowa zawarta 20 maja zakłada dostawę i montaż elektronicznych etykiet cenowych zasilanych perowskitowym ogniwem fotowoltaicznym w jednym ze sklepów oraz udzielenie licencji oraz gwarancji do oprogramowania produktu. Perowskitowe elektroniczne etykiety sklepowe działają dzięki sztucznemu oświetleniu ze sklepu, a ceny na nich umieszczane mogą być zmieniane wielokrotnie w ciągu dnia.

Na czym polega technologia perowskitów, która została już doceniona na całym świecie?

1 mobile1 baner
Reklama

Czym są perowskity?

Perowskit to minerał, z którego wykonane są bardzo cienkie, lekkie i elastyczne ogniwa fotowoltaiczne. To duża zmiana w stosunku do tradycyjnych ogniw krzemowych. Saule Technologies jest jedyną firmą na świecie, która jest w stanie masowo produkować i sprzedawać fotowoltaiczne ogniwa perowskitowe –  są elastyczne, cienkie, lekkie i wydajne nawet w sztucznym świetle. Polska firma produkuje perowskitowe ogniwa słoneczne w swoim pilotażowym zakładzie od maja 2021 roku.

Na początku czerwca fabrykę Saule odwiedził sam Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Europejskiego Zielonego Ładu.

Wcześniej perowskity zostały wykorzystane m.in. w polskim pawilonie na Expo 2020.

Żabka nie boi się nowych technologii. W jednym z warszawskich sklepów wprowadziła m.in. płytki podłogowe Pavegen, które produkują energię:

źródło: biznes.pap.pl, zdj. główne – zabkagroup.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.