Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zaprojektowany na następną dekadę – nowy elektryczny Fiat 500

500

Zaprojektowany na następną dekadę – nowy elektryczny Fiat 500

Legendarny Fiat 500 wyjechał na włoskie drogi w latach 60. Mikro rozmiar nie przeszkodził mu zdobyć uznania wśród kilku milionów ówczesnych kierowców. Popularność 500 wciąż trwa, a najnowszy model ma niewątpliwą zaletę – jest 100% autem elektrycznym. Jego wygląd i ogrom opcji kusi!

BANER MOBILEB1
Reklama

Fiat oddaje do użytku elektryczny model Hatchback, Cabrio oraz wersję 3+1 (La Prima). Elegancki, nawiązujący stylem do mody retro samochód posiada silnik o mocy 87 kW (model 3+1). Jedno naładowanie baterii Fiata 500 La Prima pozwala na przejechanie około 460 km po drogach miejskich. Na różnych nawierzchniach można przejechać jednorazowo około 320 km.

Fiat obiecuje szybkie ładowanie auta za pomocą obu ładowarek. Maksymalna moc ładowania szybką ładowarką DC wynosi do 85 kW, natomiast korzystając z ładowania AC, czyli prądem zmiennym moc wyniesie 11 kW. 85% baterii modelu La Prima można naładować podczas 30-minutowego postoju. 5 minut zajmuje ładowanie, które pozwoli na przejazd 50 km – obiecuje Fiat.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama
5001
Źródło: fiat.com

La Prima posiada sporo przydatnych opcji i systemów, które usprawniają jazdę. Na przykład jeśli przekroczysz 60 km/h program rozpozna linie na jezdni i pomoże pozostać Ci na środku drogi. 500 posiada też asystenta parkowania oraz wrażliwy sensor monitorujący martwe punkty na drodze. Cała linia 500 jeździ bardzo cicho i została zaprojektowana zgodnie z włoskim, duchem kreatywności. Michał Anioł byłby zadowolony.

Elektryczny styl, nowoczesny wygląd

Fiat zadbał o nowoczesne ledowe oświetlenie w pojeździe. Tapicerka została uszyta z ekologicznej skóry, a kluczyki do auta kształtem przypominają kamyczek znaleziony na włoskiej plaży… Samochód dostępny jest w czterech kolorach: Rose Gold, Mineral Grey, Ocean Green, Celestial Blue.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Wygląd, elektryczny, cichy napęd, ogrom opcji i wyposażenie czynią 500 autem wyjątkowym, skrojonym na potrzeby nowoczesnych i ekologicznych kierowców. Dotychczasowa, średnia cena modeli wynosi około 160 000 złotych. Eksperci przewidują, że cena może wkrótce ulec zmianie, czyli obniżyć się o 15%.

500 laPrima HB OceanGreen Exteriors Faro
Źródło: fiat.com

Zarówno model Fiata Pandy, jak i 500 idealnie spisują się na miejskich, ciasnych drogach. Fiat, który ma obecnie w ofercie także samochody hybrydowe śmiało kroczy drogą zeroemisyjności. Czy 500 przyczyni się do elektromobilnej rewolucji i zachęci europejskich kierowców do zmiany paliwa?

Źródło: fiat.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.