1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zero Emission Store pomoże warszawiakom w monitorowaniu jakości powietrza

Zero Emission Store pomoże warszawiakom w monitorowaniu jakości powietrza

Mieszkańcy Warszawy mogą na bieżąco monitorować stan powietrza w swoim mieście. Jest to możliwe dzięki Zero Emission Store – specjalnej instalacji świetlnej, autorstwa Sławomira Brzoski. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Zero Emission Store to instalacja autorstwa artysty Sławomira Brzoski. Została wykonana z włóczki i światła, dzięki czemu w zależności od bieżącego stopnia zanieczyszczenia powietrza będzie zmieniała swoją barwę. Jeśli jej kolor będzie czerwony, to znaczy, że w miejskim powietrzu panuje wysokie stężenie szkodliwych substancji. Zielony kolor będzie natomiast informował, że stołeczne powietrze jest obecnie dobrej jakości, czyli wolne od smogu.

Instalacja znajduje się nieopodal wejść do Dworca PKP Warszawa Śródmieście. Warto podkreślić, że do jej zasilania posłużyły panele fotowoltaiczne. Dodatkowo po zakończeniu ekspozycji części składowe instalacji zyskają drugie życie: włóczka, która posłużyła jako budulec, zostanie pocięta i rozdysponowana do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Tam zmieni się w ciepłe wypełnienie legowisk dla czworonogów. 

Zero Emission Store to kolejny etap realizacji akcji innogy goes green. Jej celem jest promowanie działań ograniczających wpływ firmy na środowisko. Wśród nich można wymienić m.in. innogy go! – największy w Polsce całkowicie elektryczny system wypożyczania samochodów. 

Celem marki jest dążenie do realizacji idei Zero Emission Future. Wyraża ona wizję przyszłości, do której dążymy. Dla wielu mieszkańców stolicy marzeniem jest miasto wolne od smogu. Dlatego jako innogy dokładamy starań w dążeniu do przyszłość, w której energia wytwarzana będzie w sposób ekologiczny. Chcemy, by miasto było przyjazne dla naszego zdrowia i środowiska, żeby było lepszym miejscem do życia dla nas i kolejnych pokoleń. Działania każdego z nas mają na to wpływ. Chcemy więc przybliżać warszawiakom przyszłościowe rozwiązania przyjazne klimatowipodkreśla Sebastian Janda, dyrektor pionu klientów indywidualnych i MSP w innogy Polska, cytowany przez portal Wirtualnemedia.pl.

Na osoby odwiedzające Zero Emission Store czeka kilka niespodzianek. Będą oni mogli skorzystać z oferty Nowa Energia, której cena uzależniona jest od bieżącego stanu powietrza. Jeżeli jego jakość jest w danym dniu jest dobra, to rabat na usługę wyniesie 3%. Przy większym stężeniu szkodliwych substancji w powietrzu rabat może wynieść 6%, a przy szczególnie silnym smogu – 9%. Dodatkowo dla odwiedzających przygotowano vouchery na przejazd innogy go! oraz ekologiczny upominek. 

na zdjęciu instalacja świetlna Zero Emission Store, źródło: innogy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.