Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zobacz zdjęcia najciekawszych eko-pawilonów na Expo2020. Wyglądają kosmicznie!

Zobacz zdjęcia najciekawszych eko-pawilonów na Expo2020. Wyglądają kosmicznie!

Expo 2020, czyli tegoroczna edycja wystawy światowej (zeszłoroczna nie odbyła się przez pandemię COVID-19) jest wyjątkowa. Pierwszy raz w historii każdy kraj prezentuje swój własny pawilon. Kiedy państwa z całego świata chcą pokazać się z jak najlepszej strony, to musi być fascynujące. Szczególnie że większość projektów nawiązuje do kwestii natury i ochrony środowiska. Zobacz to na własne oczy!

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

1. Terra – Pawilon Zrównoważonego Rozwoju

sustainability terra
Terra – Pawilon Zrównoważonego Rozwoju, źródło: expo2020dubai.com

Baldachim Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju o szerokości 132 m tworzy 4912 paneli słonecznych i 18 “drzewek energetycznych”. Dzięki temu rocznie można wyprodukować ilość zielonej energii potrzebną do naładowania ponad 900 tys. telefonów komórkowych.

Zobacz, jak wygląda Terra, pawilon zrównoważonego rozwoju na Expo 2020:

2. Włoskie piękno łączy ludzi

Wlochy
Pawilon włoski, źródło: italyexpo2020.it

Pawilon włoski na Expo 2020 otwarto pod hasłem: “Piękno łączy ludzi”.

Nasza opowieść zaczyna się od jednorodnej wizji skupionej na materiałach architektonicznych: od pierwotnych materiałów używanych 6000 lat temu po zaawansowane współczesne materiały eksperymentalne, które obejmują materiały organiczne z odpadów spożywczych i produktów ekologicznychpowiedział Davide Rampello, dyrektor artystyczny Pawilon Włoch

Zobacz włoski pawilon:

3. Żywa piramida w pawilonie Niderlandów

Niderlandy
Pawilon Niderlandów, źródło: dutchdubai.com

Pawilon holenderski jest wyjątkowy. To znacznie więcej niż tylko budynek: to biotop, który jest doskonałym przykładem innowacyjnego zastosowania wody, energii i żywności i ich wzajemnego połączenia.

Wewnątrz pawilonu znajduje się ogromny zielony stożek pokryty jadalnymi roślinami, nawadniany zebraną wodą. Wewnątrz rożek ma idealne warunki do uprawy boczniaków: chłód, zaciemnienie i wilgoć. Nawilżone powietrze bogate w CO2 zapewnia idealny klimat do uprawy jadalnych roślin na zewnętrznej stronie bryły.

Zobacz, co przygotowali Holendrzy:

4. Singapur

Singapur
Pawilon Singapuru, źródło: expo2020dubai.com

Singapur to jedno z najnowocześniejszych miast świata, zatem pawilon tego państwa też musi taki być. Co jednak fascynujące, technologia współtworzy konstrukcję razem z zielenią, której jest całe mnóstwo.

Zobacz, ile zieleni może zmieścić się w jednym budynku:

5. Polska

Polska

Zupełnie szczerze: Pawilon Polski to jeden z najładniejszych i najlepiej zaprojektowanych budynków na Expo 2020.

Pawilon Polski zajmuje powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych. Hasło „Kreatywność inspirowana naturą” ma przywoływać na myśl różnorodne globalne powiązania naszego narodu, a także nasze aspiracje dążenia do roli znaczącego na światowym rynku producenta towarów. Konstrukcja zbudowana jest z myślą o środowisku naturalnym.

Pawilon Polski to drewniana konstrukcja przypominająca drzewo, z zewnętrzną rzeźbą kinetyczną, która nawiązuje do wielkiej migracji ptaków z Polski do świata arabskiego. To jednak nie wszystko, co można zobaczyć na fasadzie polskiego pawilonu. Zamontowano tam także perowskity, przełomową technologię polskiej naukowczyni Olgi Malinkiewicz.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:


To nie wszystkie świetne projekty architektoniczne na Expo2020, jest ich oczywiście znacznie więcej. Wystawa potrwa do marca 2020 roku, zatem mamy jeszcze 4 miesiące, aby wybrać się do Dubaju, żeby zobaczyć te wyjątkowe obiekty na własne oczy.

Który budynek podoba Ci się najbardziej?

źródło: expo2020dubai.com, italyexpo2020.it, dutchdubai.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.