Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zrób coś dobrego dla pszczół

Zrób coś dobrego dla pszczół

Pszczoły są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ekosystemu. Niestety wiele czynników jak urbanizacja miast i zmiany klimatyczne negatywnie wpływa na rozwój populacji tego gatunku. Powstało wiele akcji i organizacji ratujących naszych małych sprzymierzeńców. Zobacz, jak możesz poprawić los pszczół.

Reklama

Adoptuj pszczołę 9

To już 9 edycja programu społecznego Greenpeace „Adoptuj pszczołe”. Dzięki inicjatywie możesz wirtualnie adoptować pszczołę – dostępna jest opcja adopcji jednorazowej i regularnej. W tym roku akcja skupiona jest przede wszystkim na leśnych zapylaczach. Głównym celem jest zamienienie Polski na kraj całkowicie przyjazny pszczołom.

Napój pszczoły

Zmiany klimatyczne, szczególnie wysokie upały nie sprzyjają zapylaczom. Postaw w ogródku lub na balkonie spodek od kwiatka, by pszczoły mogły się napić. W spodku umieść np. korki po winie, które posłużą za lądowisko dla owadów.

Zasadź kwiaty w ogródku

Podczas projektowania ogrodu zadbaj, by znalazło się w nim miejsce na różnorodne kwiaty i zioła. Wybierz gatunki nektaro- i pyłkodajne. Są niezbędnym elementem zapewniającym pszczołom życie. Dodatkowo dbanie o kwiaty może stać się Twoim nowym ogrodniczym hobby. Szczególnie upodobane przez zapylacze gatunki to dalie, nasturcje, nagietki, astry i wrzosy.

Zbuduj domek dla pszczół

Samodzielnie wykonany domek dla pszczół jest nie tylko wielką pomocą dla pożytecznych owadów, ale i ciekawą formą obserwacji tego gatunku. Dodatkowo wiąże się z masą korzyści, które od nich otrzymujemy jak chociażby świeży miód.

Szczegółowe instrukcje jak samodzielnie zbudować przydomowy ul znajdziesz w naszym artykule.

Wspieraj lokalnych pszczelarzy

Wspieraj lokalnych pszczelarzy poprzez zakup ich produktów. Zrezygnuj ze sztucznego miodu sklepowego, na rzecz tego z niedużej pasieki.

Dodatkowo, jeśli chcesz korzystać ze wszystkich dobrodziejstw jakie dają nam pszczoły koniecznie przeczytaj artykuł:

Dowiesz się jak wielkim skarbem jest lokalna pasieka i jak wiele dobrego przynoszą nam te małe owady.

Pamiętaj o pszczołach podczas wakacji

Pamiątka z wakacji? Dzieła wykonane z wosku pszczelego, kosmetyki pszczelarskie, czy miodowe nalewki to świetny prezenty dla rodziny.

Podpisz petycję

Wiele organizacji i aktywistów walczy o ochronę pszczół, głównie o zakaz stosowania śmiercionośnych dla pszczół pestycydów. Jak włączyć się w tę walkę? Między innymi podpisując petycję w obronie pszczół. 

Greenpeace

Avaaz

źródło: akcja pszczoła, adoptuj pszczołę, GreenPeace

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.