280 milionów złotych od NFOIŚiGW na pożyczki dla ekologicznych przedsiębiorców

Jak poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach uruchomionego właśnie nowego programu „E-Kumulator” chce on udzielić preferencyjnych pożyczek przedsiębiorcom na łączną kwotę około 280 milionów złotych.

Dofinansowania w formie pożyczek udzielane będą na projekty, które mają służyć poprawie jakości środowiska – chodzi o rozbudowę i modernizacją istniejących linii produkcyjnych i przemysłowych, co ma zaowocować zmniejszeniem surowców naturalnych; zmniejszenie szkodliwej emisji gazów i spalin do atmosfery oraz modernizację systemów przemysłowych, mające na celu poprawę jakości powietrza w systemach, które nie są bezpośrednio związane z spalaniem paliw. Jak podaje NFOŚiGW pożyczką sfinansować można do 75% kosztów kwalifikowanych instalacji, co oznacza możliwość uzyskania środków o wysokości od 1 do 90 milionów złotych.

Fundusz oferuje nie tylko pieniądze – przygotowany został kurs oraz szkolenia, które mają pomóc przedsiębiorcom zainteresowanym E-Kumulatorem napisać wnioski. Szkolenia te odbyć się mają na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku. Nabór do nowego konkursu uruchomiony zostanie 20 lutego. Poprzednia edycja została już zakończona podpisaniem dziesięciu umów na kwotę dofinansowania wynoszącą łącznie 426 milionów złotych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rekordowy wzrost sektora fotowoltaicznego w USA w 2016 roku

Następny artykuł

Siedem niedużych domków z instalacjami off-grid – pełna wolność

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,