Rekordowy wzrost sektora fotowoltaicznego w USA w 2016 roku

Według danych amerykańskiego Stowarzyszenia Przemysłu Sektora Słonecznego (SEIA), w USA zainstalowano w ubiegłym roku 14,625 GW nowych mocy fotowoltaicznych. Jak komentuje GTM Research jest to wzrost o około 95% w porównaniu do roku 2015, w którym w Stanach Zjednoczonych zainstalowano 7,5 GW nowych mocy w sektorze fotowoltaicznym.

Dane pochodzą z raportu „Amerykański Rynek Fotowoltaiczny”, który ukaże się 9. marca bieżącego roku. Jak wynika z informacji zawartych w raporcie, moce fotowoltaiczne w zeszłym roku stanowiły około 40%  wszystkich nowych mocy przyłączonych do sieci energetycznej w USA.

W roku 2016 po raz pierwszy sektor fotowoltaiczny był głównym źródłem nowych mocy w amerykańskiej energetyce. Tak GTM jak i SEIA są zgodne, że był to bardzo udany rok dla sektora, głównie dzięki szeregowi dużych projektów, które udało się zrealizować dzięki inwestycjom federalnym.

W USA pracuje obecnie ponad 1,3 miliona instalacja fotowoltaicznych o sumarycznej mocy ponad 40 GW, jak podaje SEIA. Oprócz tego w sektorze OZE pracuje także 75 GW wiatraków. Ilość systemów OZE w USA bardzo szybko rośnie.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Wyspy Marshalla są 10 razy bardziej radioaktywne niż Czarnobyl

Podczas testowania gleby pod kątem radioaktywnego plutonu-239 i -240 naukowcy odkryli, że niektóre wyspy z archipelagu Marshalla miały poziom stężenia nie 10, a 1000 razy wyższy niż na Fukushimie (gdzie trzęsienie ziemi i tsunami doprowadziły do topnienia reaktorów jądrowych) i około 10 razy wyższy niż poziom w strefie wykluczenia w Czarnobylu. Skąd skażenie?

Francuscy prosumenci są zwolnieni z podatku od końcowego zużycia energii elektrycznej

Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyeliminowało niejasność w kodeksie podatkowym. Francuzi nie podlegają podatkowi od własnego zużycia energii słonecznej – nawet w przypadku instalacji fotowoltaicznych wynajmowanych lub dzierżawionych. Zmiany ustawodawcze pozwalają deweloperom energii odnawialnej na wprowadzenie innowacji w swoich modelach biznesowych.