Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

35 farm fotowoltaicznych z modułami bifacjalnymi: współpraca R.Power i Nomad Electric

35 farm fotowoltaicznych z modułami bifacjalnymi: współpraca R.Power i Nomad Electric

Podczas ostatnich aukcji OZE grupa R.Power Renewables wygrała gwarancje sprzedaży energii ze swoich projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 122 MW. Część z nich zrealizuje Nomad Electric. Do ich budowy wykorzysta panele, które generują moc z promieni słonecznych odbitych od podłoża.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nomad Electric zgodnie z umową ma wybudować 35 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 33,6 MWp. Ich moc jednostkowa waha się między 700 kWp a 1 MWp. Nomad Electric ma zainstalować bifacjalne (dwustronne) moduły monokrystaliczne. Moc jednego panelu wynosi 360 Wp.

Wspólnie z inwestorem zdecydowaliśmy się na zastosowanie rozwiązania, które zapewni wzrost efektywności nawet o 15 proc. Jednocześnie naszemu zespołowi udało się zoptymalizować koszt realizacji inwestycji, co przy spadających cenach energii w ramach aukcji jest niezwykle istotnemówi Paweł Czaus, prezes Nomad Electric.

Szacuje się, że R.Power Renewables posiada portfel projektów, którego łączna moc wynosi ponad 800 MWp W Polsce, ale także Hiszpanii, Włoszech i Portugalii. Nomad Electric z kolei do 2021 roku ma w planach zrealizować projekty farm o mocy całkowitej 150 MWp. Obecnie zajmuje się obsługą ponad 170 obiektów.

Źródło: rpower.pl, nomadelectric.pl, gramwzielone.pl

Fot. główna: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.