Wiadomości OZE Enea Nowa Energia – nowa spółka Enei 10 lipca 2020 Wiadomości OZE Enea Nowa Energia – nowa spółka Enei 10 lipca 2020 Przeczytaj także OZE Magazyny energii w Europie rosną zbyt wolno. 470 GWh może nie wystarczyć do 2030 roku Europejski rynek bateryjnych magazynów energii (BESS) rozwija się w rekordowym tempie i w 2025 roku przekroczył 100 GWh łącznej pojemności. Mimo to analizy wskazują, że bez zdecydowanych zmian regulacyjnych i wdrożenia wspólnego europejskiego planu rozwoju magazynów energii Unia Europejska może nie osiągnąć do 2030 roku poziomu magazynowania energii niezbędnego do zapewnienia elastyczności i bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. OZE 100 GWh magazynów energii od NatPower i Tesli. Europa zyska infrastrukturę BESS wartą miliardy Wielkoskalowe systemy magazynowania energii (BESS) stają się krytyczną częścią europejskiej sieci przesyłowej. Partnerstwo zawarte pomiędzy deweloperem projektów energetycznych a gigantem technologicznym z branży elektromobilności pozwala osiągnąć nową skalę operacyjną w tym sektorze. Podpisana umowa zakłada budowę magazynów o pojemności 25 GWh, z perspektywą rozszerzenia do ponad 100 GWh. Pozwoli to na unowocześnienie sieci oraz ograniczenie strat wynikających z braku elastyczności zeroemisyjnych źródeł energii. Na podstawie ogłoszonej w grudniu 2019 roku aktualizacji strategii rozwoju, Grupa Enea powołuje nową spółkę, która będzie odpowiedzialna za aktywa OZE. Siedzibą spółki ma znajdować się w Radomiu. Reklama Odnawialne źródła energii w Enei Dotychczas aktywami OZE w Grupie Enea zajmowała się spółka Enea Wytwarzanie. Pod jej kontrolą znajdowały się farmy wiatrowe Bardy, Darżyno, Baczyna, 21 elektrowni wodnych oraz spalarnia biomasy w Elektrowni Połaniec. W minionym roku źródła odnawialne wytworzyły 2,3 TWh energii elektrycznej, o 12,5 procent więcej niż rok wcześniej. Nowa spółka Enei w Radomiu – Projekt wspierania OZE zwiększy odsetek zielonej energii w polskim koszyku energetycznym i przyczyni się do rozwoju niskoemisyjnej gospodarki, a fakt że spółka będzie miała siedzibę w Radomiu oznacza dla miasta ogromne szanse – powiedział Tomasz Siwak, prezes nowo powołanej spółki, dotychczas prezes ds. rozwoju. Spółka odpowiedzialna za rozwój OZE w Grupie Enea swoją siedzibę będzie miała w Radomiu. Wybór lokalizacji wiązał się z bliskością Kozienic i Świerży Górnych, gdzie znajdują się biura Enei Wytwarzanie. Cele OZE w Grupie Enea Strategia Grupy Enea zakłada osiągnięcie do 2025 roku produkcję energii ze źródeł odnawialnych na poziomie do 22%, zaś w perspektywie do 2030 roku – 33%. Od teraz odpowiedzialna za to będzie nowa spółka – Enea Nowa Energia, która przejmie wszelkie aktywa źródeł odnawialnych od spółki Enea Wytwarzanie. Grupa na rozwój OZE chce przeznaczyć 14,7 mld złotych do 2035 roku. Jedną z korzyści założenia Enea Nowa energia będzie większa możliwość pozyskania finansowania na rozwój projektów związanych z zieloną energią. Wybory prezydenckie: Duda vs Trzaskowski. Ekoprogramy kandydatów Źródło: media.enea.pl Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.