Poznań: Drzewo za frekwencję

Władze Poznania znalazły ekologiczny sposób na zachęcenie mieszkańców do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach. Miasto zasadzi tyle drzew, ile punktów procentowych wyniesie frekwencja.

Zadecydują punkty procentowe

Cała akcja skierowana jest do mieszkańców wszystkich poznańskich osiedli. Nasadzenia otrzyma jednak tylko to, które w niedzielnych wyborach prezydenckich osiągnie najwyższą frekwencję. Drzew zostanie zasadzonych dokładnie tyle, ile punktów procentowych ona wyniesie.

Wszystko w rękach mieszkańców

Zasady całej akcji są banalnie proste. Obrazowo przedstawił je Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania:

Serdecznie dziękuję za bardzo wysoką frekwencję w I turze wyborów prezydenckich i zachęcam do udziału w głosowaniu 12 lipca. Dodatkową motywacją niech będzie nasza wewnętrzna rywalizacja pomiędzy osiedlami. Na osiedlu, które uzyska najwyższą frekwencję zasadzimy tyle drzew, ile punktów procentowych będzie ona wynosiła. Na przykład, jeżeli będzie to 80 proc. to dane osiedle może spodziewać się 80 nowych drzew. Wszyscy chcemy ich mieć w swoim otoczeniu jak najwięcej, liczę więc na zaciętą rywalizacjęmówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jakie drzewa pojawią się w Poznaniu?

Wśród drzew, które mają już niedługo pojawić się na jednym z poznańskich osiedli, będą m.in. lipy, kasztanowce czerwone, platany i dęby. To gatunki, które wyjątkowo dobrze radzą sobie w warunkach miejskich. Ich nasadzenia odbędą się jednak dopiero jesienią, kiedy drzewa wchodzą w stan spoczynku. Przez pierwsze lata miasto zapewni im również odpowiednią opiekę pielęgnacyjną.

Źródło: whitemad.pl