ABO Wind zwiększa swoje oczekiwania

Spółka ABO Wind zwiększyła prognozy swoich dochodów na obecny rok podatkowy. Spowodowane jest to sukcesami firmy na rynku francuskim, niemiecki, irlandzkim, holenderskim jak i w Argentynie. Firma podaje, że spodziewa się uzyskania zysków na poziomie co najmniej zeszłorocznego 16,5 miliona euro.

Do końca bieżącego roku ABO Wind planuje uruchomić 100 MW nowych mocy wiatrowych w Niemczech. W Finlandii buduje farmy wiatrowe o łącznej mocy 60 MW. Jak podają źródła w spółce, „ich budowa idzie zgodnie z planem”.

Firma pochwaliła się także, że sprzedała 100 MW mocy wiatrowych we Francji czeskiej firmie CEZ oraz 35 MW mocy w Wielkiej Brytanii. Rozpoczyna się budowa projektu Cappawhite B w Irlandii. Niedawno została sprzedana także farma Motilla, znajdująca się w Hiszpanii. Projekt ten ma 52,5 MW mocy.

W zeszłym roku w Argentynie firma sprzedała farmy o łącznej mocy 350 MW. ABO Wind planuje kontynuować budowę i sprzedaż farm w tym kraju.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

PGE planuje osiągnąć 25% udziału w polskim rynku OZE

Polska Grupa Energetyczna nie rezygnuje ze swojego strategicznego celu osiągnięcia 25% udziałów w polskim rynku energii ze źródeł odnawialnych w 2030 r. – Nasza aspiracja to 25% udziału w rynku w 2030 r. Cel ten chcemy osiągnąć m.in. poprzez uruchomienie programu offshore – poinformował wiceprezes PGE, Paweł Śliwa.

W Niemczech produkcja energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych wzrosła o 30% w pierwszej połowie roku

Według danych Deutsche WindGuard w pierwszej połowie 2019 r. niemiecka branża morskiej energii wiatrowej dodała 252 MW nowej mocy wytwórczej. Deweloperzy zainstalowali w sumie 42 turbiny, dzięki czemu łączna moc przyłączeniowa sieci wynosi prawie 6,7 GW. Kolejne 679 MW jest w budowie.